Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MS: Kvůli firmware výměníme staré X360

Ochrana zavede kontroly i v průběhu hry.

Jak se zdá, Microsoftu je přednější boj s pirátstvím než výdaje, které budou mít za poslání několika nových konzolí zákazníkům, kteří mají staré X360 s DVD mechanikami, jimž nelze dálkově aktualizovat firmware. MS totiž podle všeho potvrdil, že "malá část našich zákazníků" bude mít problémy s načítáním herních disků po aktualizaci firmware - jak jsme ostatně psali již dnes dopoledne.

Pokud se po updatu Xbox Live setkáte s tím, že vám budou disky psát "disc unreadable" nebo "disc unsupported", měli byste informovat MS na adrese www.xbox.com/support/contact a oni pak budou ověřovat, zda máte skutečně problém se starou DVD mechanikou (což podle všeho dokáží přes internet). Pokud zjistí problém, zasílají nové Xbox 360 Slim s pevným diskem 250GB. Obáváme se ale, zda tento postup bude fungovat i v ČR. Kontaktovali jsme české zastoupení Microsoftu s žádostí o vyjádření.

Zprovoznění nového systému datových disků je zejména boj proti pirátům. Zajímavou informací ale je, že hlavní hacker mechanik v X360 commodore4eva tvrdí, že novou ochranu Microsoftu již prolomil a že nebude problém vydat zase nové firmwary mechanik.

Uživatelé, kteří mají flashnuté FW v mechanikách, ale budou mít s updatem potíže - tento update totiž předělává firmware v mechanice na původní a aktualizovaný, čímž se všem smaže ten hacknutý. Dokonce i když se nebudete připojovat k internetu, může se vám update dashboardu do konzole dostat. Jednoduše tak, že do flashnutého X360 strčíte nějakou novou hru, která ho před spuštěním bude vyžadovat a nabídne vám instalaci updatu. Což budou, předpokládáme, všechny nové hry s novým datovým systémem.

A Microsoft má v rukávu proti pirátům ještě jednu věc. Zatímco dříve se pravost disku kontrolovala pouze na začátku během jeho spuštění, nová ochrana by měla zavést i další kontroly v průběhu hry - přímo v kódy hry. Pro piráty to znamená, že už nebude stačit dělat kopie her, ale budou se muset hrabat v jejich kódech a vydávat cracky podobně, jako je tomu u PC her. Takové disky už ale nebudou téměř nerozeznatelnými od originálky jako je tomu doposud, takže si s nimi už zcela určitě nezahrajete online (jako to šlo doposud, pokud jste měli nejnovější pirátský FW v mechanice).

Zatím žádná hra s novým datovým systémem nevyšla. Mělo se za to, že první bude L.A. Noire (ostatně, velké protipirátské updaty byly vždy načasované k vydání velkých her), ale ta prý pořád měla starý systém dat.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments