Skip to main content

MS zatím nechce Alana Wakea

Proto Remedy nic na E3 neukázalo.

Tak nějak se předpokládalo, že na konferenci Microsoftu bude také představen další Alan Wake, na kterém pracuje Remedy. Nic od nich se nakonec neobjevilo, dokonce ani na E3 žádnou hru neprezentují a už víme proč. Microsoft totiž ještě pořád nedal projektu zelenou.

Prozradil to Phil Spencer z Microsoftu. "O dalším Alan Wake projektu jsem četl," řekl v rozhovoru pro server Joystiq. "Ale nevím, zda už mají s někým smlouvu."

Remedy očividně pro projekt stále hledají distributora. Automaticky by se předpokládalo, že půjdou s Microsoftem, ale s ním očividně nemají smlouvu podepsanou. Má to možná co dělat i s tím, že první Alan Wake nebyl příliš velký spěch. "Neprodával se tak dobře, jak jsme očekávali," řekl Phil Spencer. "Ale rád bych s Remedy spolupracoval i nadále. Neustále s nimi jednáme."

Společnost Remedy už prozradila, že se na dalším Alan Wake pracuje, ale nepůjde o Alan Wake 3. Nebude to prý ale ani stahovatelný přídavek nebo datadisk. Hra by měla být podle Remedy hotová na podzim 2011, ale nejspíš pouze v případě, že se jim podaří najít distributora.

Read this next