Skip to main content

Na obalu FIFA 20 problematický Neymar?

+ datum vydání, reakce EA.

Zdá se, že EA nemají úplně nejšťastnější ruku při výběru jmen pro obal a marketingovou podporu svých posledních fotbalů.

Poté, co dodatečně odstranili vyšetřovaného Ronalda z FIFA 19 a nahradili ho jinými hráči, bude možná problém i s obalem ještě neohlášeného příštího ročníku.

Podle úniku z Gamestopu se má tváří FIFA 20 stát slavný útočník Paris Saint-Germain, Neymar Jr.

S ním je spojena teprve pár dnů stará kauza, kdy zaplatil nějaké lehké ženě z Brazílie letenku do Paříže a luxusní hotel Sofitel, načež ta ho později osočila ze znásilnění. Fotbalista ve své obraně nestandardně zveřejnil kompletní konverzaci z aplikace Whatsapp, včetně soukromých fotek (anglický překlad celého chatu je na YouTube), což sice podpořilo jeho tvrzení, že nešlo o něco násilného, ale na pověsti mu to celé moc nepřidalo. EA se to nejspíš zamlouvat nebude, že s takovými praktikami (objednávání si náhodných žen, které napíší na Instagramu zprávu, na pokoj) budou dáváni do kontextu.

Americký obchod dokonce stihl vyzradit i datum vydání 27. září, které je velmi tradiční, jako cílové platformy. Potěšen nebude ani francouzský velkoklub, jehož nové domácí dresy jsme tím pádem viděli též dříve, než se tak mělo správně stát.

Reakce EA je jasná: "To, co uniklo, není oficiální obal."

A teď, babo raď. Buď to není oficiální jen z důvodu, že to nepochází přímo od PR manažera výrobce v předem určený čas. Nebo snad horečnatě, v posledních zbývajících dnech řeší náhradní obal, už bez brazilské hvězdy, která ani dříve nebyla kdovíjakým vzorem a potrpí si na simulování?

Pro Eurogamer EA ještě dodali, že nové rozhraní a obal FIFA se točí kolem Ligy Mistrů, na kterou mají licenci a nabídnou k ní více obsahu, který prý "odráží nadšení ze skutečného fotbalu".

Read this next