If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NFS: The Run na enginu BF3

Přírodní pohromy s FrostBite v rychlosti 300km/hod.

EA úderem patnácté hodiny středoevropského času blíže představili nový díl Need for Speed: The Run, z nějž v noci unikl trailer. Milovníci adrenalinové akce a zběsilé rychlosti se ve hře ocitnou na opačné straně zákona. V údajně suverénně nejtěžším závodě života se vydají na náročný závod napříč Amerikou, ze San Franciska až do New Yorku. Budou vtaženi do světa ilegálních závodů, kde je v sázce opravdu hodně.

V závodech hráče čeká překonávání hranic, proplétání hustým provozem velkoměst, riskantní jízda po zledovatělých cestách horských průsmyků a průjezdy úzkými kaňony s plynem na podlaze. Need for Speed The Run totiž překvapivě bude podporovat technologii Frostbite 2, která pohání vychvalovaný Battlefield 3. "Tento engine posune žánr akčních závodů do nových výšek. Prim sehraje především úžasné vizuální zpracování a fyzikální model chování aut na různých vozovkách," píše se v tiskové zprávě EA.

Vše se má odehrávat na pozadí příběhu, který vás prý chytne a nepustí. Od startovní čáry u Golden Gate Bridge až do cíle u paty Empire State Building budou vašimi věrnými průvodci žhavá auta, nervy drásající závody a napínavý příběh.

„Letos se série Need for Speed posouvá na novou úroveň," prohlašuje Jason DeLong, výkonný producent EA. „Myslíme si, že NFS: The Run překvapí hráče intenzivní atmosférou, napínavým příběhem a schopností vyvolat pocit, že se účastní něčeho skutečně velkého. Ale hra by samozřejmě nebyla ničím bez nablýskaných sporťáků a zběsilých honiček. Jinými slovy, šílené závody na hraně mezi životem a smrtí v rychlostech přes 300 km/h – přesně na to se mohou hráči těšit."

S využitím technologie Frostbite 2 slibuje Need for Speed The Run stanovit nové standardy v oblasti grafického zpracování a fyzikálního modelu vozů. Aspoň se to píše v oficiálním oznámení hry. Ta má přijít i s novým atraktivním stylem prezentace příběhu, kde prý každý špičkový výkon vtáhne hráče hlouběji do světa bez limitů a pravidel, ale také bez spojenců.

Součástí bude opět Autolog - online technologie série Need for Speed, tentokrát však ve vylepšené podobě. Jejím prostřednictvím lidé objeví skvělý nový způsob hraní, možnost sledování vývoje kariéry a porovnávání statistik.

Odhalující teaser trailer ze včerejška

Need for Speed: The Run nevyvíjí Criterion jako loňský díl Hot Pursuit, nýbrž staré známé studio EA Black Box, naposledy podepsané pod dílem NFS: Undercover a onlinovkou NFS: World. Uvedení na trh v České republice a na Slovensku je plánováno na 18. listopadu 2011 ve verzích pro Xbox 360, PlayStation 3, PC, Wii a 3DS.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments