Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejočekávanější hry září

Konečně nastávají žně!

Po tradičně dlouhém letním suchu konečně nastávají ty pravé herní žně. Všichni výrobci her si trpělivě počkali, než se jejich potenciální zákazníci vrátí z prázdnin, a právě na ně začínají sypat jednu očekávanou pecku za druhou. Zčásti to jsou tituly úplně nové (resp. většinou několikáté pokračování), zčásti pozdější konverze pro osobní počítače. Přidanou hodnotu a odškodnění za odstup u nich obvykle tvoří určitá vylepšení.

Snažili se pro vás vybrat ty nejzajímavější tituly září a věříme, že vám tento článek po celý měsíc poslouží jako takový rozcestník ke všemu, co vám při výběru může přijít vhod. Nechybí cena v korunách, forma lokalizace, oficiální popisek od distributora nebo linky na nákup ze spřáteleného obchodu. Všechny termíny jsou maximálně aktuální a platí pro Českou republiku. Úvodní dvě stránky zabírá osm nejdůležitějších her září podle Eurogameru a ta poslední stručně rekapituluje další vycházející tituly, které už nejsou tak zásadní. Štastnou ruku!

16. září - Need for Speed Shift (PC, PS3, X360, PSP)

"Představte si závodní hru, kterou vytvořili závodníci pro závodníky. Hráčům poskytne v sérii Need for Speed dosud nevídanou úroveň realismu a neuvěřitelně autentický a propracovaný zážitek z řízení závodního vozu. SHIFT byl navržen tak, aby věrně napodobil opravdové pocity pilota za volantem. Disponuje úžasně realistickými pohledy z kokpitu z pohledu první osoby i zbrusu novým enginem kolizí, který se stará o bezkonkurenční napětí."

Lokalizace s českými texty, cena od 1099 Kč, na Xzone s dárky (bonusová soutěž a voňavka).

16. září - NHL 10 (PS3, X360)

"Hra se ještě více přiblíží míře tvrdosti osobních soubojů a emotivního vypětí. S pomocí nového fyzikálního enginu soubojů u hrazení mohou hráči použít své tělo k odclonění puku. Výkon výrazněji ovlivňuje únava a kazí přihrávky. Nový přesný systém přihrávek s rozsahem 360° poskytuje plnou kontrolu nad rychlostí a směrem pasů. Obsahuje více než 200 úprav systému, jejichž cílem je ještě dokonaleji ztvárnit krásu hokejového umění. "

Lokalizace s českými texty, cena od 1599 Kč, koupit z Xzone.

18. září - Colin McRae DiRT 2 (PS3, X360)

"Podobně jako v GRID budete moci při závodech používat flashbacky a hru tak přetočit o pár vteřin zpět, abyste se třeba stihli vyvarovat nepříjemnému nárazu do stromu nebo kamenů. Autoři se hodlají držet dál od tradičního pojetí rally, což je motivováno průzkumy o tom, co si od závodních her žádá americký trh. Věrohodný model poškození bude reflektovat i úder nárazu: čili pokud svůj vůz jen škrábnete, byť třeba o betonovou zeď, třeba si jen urvete boční zrcátko a popraská vám přední sklo."

Bez lokalizace (anglický manuál), cena od 1399 Kč, koupit z Xzone.

18. září - Resident Evil 5 (PC)

"Nebezpečí stále trvá. Sotva se zdálo, že je hrozba zažehnána, povstává nová hrůza, ze které vám bude běhat mráz po zádech. Chris Redfield se vrací a po přechodu k nové organizaci zamíří do Afriky, kde v jistém městě neznámá síla proměňuje lidi a zvířata v nemyslící šílené stvůry. Je třeba zjistit, co nebo kdo za tím vězí. Noví a nebezpečnější nepřátelé jsou rychlejší, inteligentnější a představují hrozbu i samotní, natož ve skupinách. Capcom vás naučí bát se denního světla úplně stejně, jako jste se minule báli tmy. "

Lokalizace s českými texty (říjen), cena od 899 Kč, koupit z Xzone.

Na další stránce: Red Faction, Batman, Halo 3 ODST a Aion.