If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nekupujte si naši hru ze Steamu, varují tvůrci The Sinking City

Protože podvod.

Jak jsme nedávno nakousli v článku o nextgen portu (ohledně nemožnosti upgradu zdarma), vztahy mezi vydavatelem Focus Home Interactive (Nacon) a studiem Frogrwares jsou stále velmi vypjaté.

Zašlo to tak daleko, že ukrajinští tvůrci hry veřejně vyzvali herní obec, aby si jejich dílo The Sinking City ze Steamu určitě nekupovali.

V bezprecedentním tweetu napsali, že nedoporučují koupi této PC verze hry:

Proč se tak děje a o co jde? Francouzský vydavatel se totiž na platformě Valve snaží prodávat starou, již neaktuální verzi hry, která neodpovídá té současné opatchované, ani už v budoucnu nedostane žádný update.

Vývojáři se prý spory (pro ně noční můry) snažili vyřešit interně, ale nepomohlo to, i kvůli dluhu jednoho milionu eur a dohadům o práva na značku The Sinking City.

Verze hry na Steamu pochází jen od Naconu a sklízí tam negativní uživatelské recenze, protože to spousta lidí prokoukla:

"Žádná DLC, žádné uložené pozice do cloudu, žádné achievementy. Nehodnotním zde kvalitu samotné hry, nýbrž podvodného vydavatele. Toto není stejná verze hry, co Frogrwares vypustili v lednu, ani neuvidí žádné peníze z tohoto nákupu, takže ruce pryč!"

Nacon začátkem roku uvedl, že se jen snaží bránit svá práva, a požádal obchody, nechť hru vrátí zpět do prodeje, "aby v této situaci nikdo nebyl držen coby rukojmí". Absenci některých online funkcí svedl na vývojáře, prý to není chyba Naconu.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments