Skip to main content

Nesehnatelnost PlayStation 5 má trvat i v roce 2022, řešit to má tento redesign konzole

+ zvěsti o nových barvách ovladače.

Správně by se to dělat nemělo, ale učiníme výjimku a smícháme zde na jednom místě oficiální informace se dvěma spekulacemi.

Finanční ředitel Sony Hiroki Totoki na krátkém brífinku zopakoval pozvaným analytikům, že nepředpokládají, že by se během zbytku letošního roku něco změnilo na nemilé situaci s nesehnatelností PlayStation 5.

Myslí se tím nastání stavu, kdy byste si prostě zašli do obchodu a PS5 si tam standardně koupili jako kteroukoli jinou elektroniku, tedy bez dlouhých pořadníků, front, nutnosti mít známosti, obracet se na překupníky či dovoz z Polska.

"Neřekl bych, že poptávka po PS5 během tohoto roku poklesne. I kdybychom teoreticky dokázali zajistit mnohem více zařízení a vyrobili mnohem více kusů PlayStation 5 příští rok, naše zásoby prostě nebudou schopny uspokojit přetrvávající obrovskou poptávku," cituje ho Bloomberg.

Totoki už dříve nastínil, že by Sony mohla tuto šlamastiku vyřešit buď nalezením sekundárního zdroje polovodičů nebo úpravou designu konzole. A právě o tom je související spekulace:

Většinou dobře informovaný tchajwanský web Digitimes před pár dny napsal, že Sony má údajně cílit s redesignem PlayStation 5 na druhé až třetí čtvrtletí roku 2022. Odvolávají se na plány výrobce TSMC a analytika Kantan Games jménem Serkan Toto.

Tato inovovaná PS5 má prý přijít s novým, částečně upraveným 6nm CPU od AMD, protože řešení čipem 5nm by prý bylo příliš nákladné na výrobu (současný model PS5 je ještě na bázi 7nm). Sony to nijak oficiálně nekomentovala.

Otázkou samozřejmě je, jestli to budou pouze jiné vnitřnosti konzole nebo zda to bude spojeno i s jiným vzhledem, třeba něco jako svého času Slim model předchůdce. Na nějakou verzi PS5 Pro bude příští rok rozhodně ještě příliš brzy.

Španělský web AreaJugones, který se v minulosti nepletl s lineupem PS Plus, zase tvrdí, že na trh mají brzy dorazit dva nové barevné modely ovladače DualSense k PS5.

Namísto spolehnutí se na černou a bílou barvu prý tentokrát vsadí na červenou a černou, resp. na černou a šedivou - viz fanouškovský nástřel, jak by takový DualSense mohl vypadat, výše.

Read this next