Skip to main content

Nextgen Zaklínač 3 bohužel nahradí původní PC verzi hry

Možná rizika.

Včerejší důležitá zpráva od CD Projektu Red ohledně 14. prosince pro nextgen upgrade má svůj malý, leč pro někoho dost podstatný dozvuk.

Polské studio totiž dodatečně upřesnilo, že PC verze bude aktualizována na nextgen verzi automaticky.

Bude to vlastně něco jako každý jiný patch pro kterýkoli PC titul, ale mnozí hráči by to raději chtěli řešit naprosto odlišně. Preferovali by více separátní nextgen verzi Zaklínače 3, která by byla další hrou v knihovně, něco jako třeba u Enhanced edice Metro.

Jde hned o několik možných, zatím nepotvrzených, leč velmi pravděpodobných rizik.

Zaprvé se v dosavadním Zaklínači 3 zřejmě rozbije podpora stávajících modifikací, když nejsou dělané na nextgen verzi, která bude mít řadu úprav enginu a dalších klíčových změn.

Pak tam je riziko, že nextgen hra už nemusí na slabších sestavách šlapat tak dobře, jako tomu je dosud. Nebo že v ní mohou být četné chyby, kterým by se hráči, co raytracing a podobné vychytávky nevyužijí, rádi vyvarovali a ponechali si spíš původní verzi - i kvůli snaze o zachování toho prověřeného.

Asi netřeba připomínat některé kauzy, kdy například Capcom musel do nabídky vrátit předešlou verzi Resident Evil, když ty opatchované pro raytracing dost zlobily. To samé potkalo loni i Grand Theft Auto po vydání Definitive edice.

Řešením může být stáhnout si nyní instalační soubor například z GOG, a ten si někam uschovat pro pozdější využití, aniž by se aplikoval tento nextgen upgrade. Na druhou stranu to celé může dopadnout i odlišně, a to že nextgen verze Zaklínače 3 třeba bude mnohem lepší než ta dosavadní, ale to zjistíme až v půlce prosince.

Pro vývojáře z CDP je zvolené řešení samozřejmě to nejsnazší, čili že nemusí udržovat podporu pro různé dvě verze hry, tu starou a tu novou.

Read this next