If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NHL 12 představeno

S plnokontaktním fyzikálním enginem na Arťuchina.

Electronic Arts dnes večer oficiálně ohlásili podrobnosti o nadcházejícím ročníku hokejové hry NHL 12 a vypustili z ní první obrázky. Hra vyvinutá tradičně v EA Canada ve Vancouveru vyjde v Evropě už 9. září letošního roku. Cílové platformy tisková zpráva neuvedla, v dřívější prezentaci EA pro investory u této hry byly opět pouze PS3 a X360. Citujeme hlavní vlastnosti NHL 12:

Plnokontaktní fyzikální engine - Full Contact Physics Engine - v NHL 12 nedá hráčům vydechnout, ať se na hřišti pohnou kamkoli. Vše je totiž součástí hry a plně interaktivní. Intenzitu a agresivní ráz hokeje navodí prvky jako rozbíjení plexiskel podél hrazení, helmy odlétávající hráčům z hlav či přehazování soupeřů přes mantinel na střídačky. Nebudou chybět ani posunutí branky po nárazu do konstrukce ve vysoké rychlosti či divoké kolize s brankáři. Zesílen bude význam tělesných proporcí hokejistů, takže větší a silnější hráči se budou moci více uplatnit v osobních soubojích nebo clonění před brankou.

Letos poprvé se ve hře objeví také tzv. dynamičtí brankáři. Kromě již zmíněné možnosti posunout branku lze brankáře při nárazu srazit nebo odchýlit z ideální pozice. Brankáři se také musejí vypořádat s clonícími protihráči a předvádějí úchvatné zákroky. Engine bitek, který měl premiéru v NHL 10, se letos dočká doplnění o bitky brankářů. Když atmosféra na ledě pořádně zhoustne, stačí dát signál k opuštění branky, shodit rukavice a rozdat si to s brankářem na opačné straně hřiště.

V přepracované verzi módu Be a Pro bude hlavním cílem hráče opět zdolávat velké milníky v kariéře profesionálního hokejisty, drtit historické rekordy a budovat si status legendy NHL. Letošní novinkou je faktor kvality hry ­– čím lepší výkony hráč předvede, tím více času na ledě dostane a v průběhu odpočinku na střídačce může simulovat dění na ledě až do svého dalšího střídání. Při snaze o dobytí Stanley Cupu tak nemusí na nic čekat a je stále v akci.

Zcela nová prezentace průběhu zápasu pomůže navodit silný pocit autenticity. Grafické zpracování NHL 12 ještě věrněji napodobuje živé přenosy skutečných hokejových zápasů. Vůbec poprvé budou moci hráči nastoupit k populárním zápasům NHL pod otevřeným nebem, které představují jedny z vrcholů základní sezóny celé soutěže. V letošní edici hry se objeví replika zápasu NHL Winter Classic 2011 na stadionu Heinz Field v Pittsburghu. Další novinkou bude EA SPORTS Action Tracker, inspirovaný skutečným statistickým nástrojem NHL GameCenter Ice Tracker, který bude hráče zásobovat podrobnými údaji o každém střídání a všech klíčových momentech.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

NHL 11

PS3, Xbox 360

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments