Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ninja Gaiden 3 bude ještě brutálnější

Povede se trojka bez otce série?

Z exkluzivního preview Ninja Gaiden 3 u našich britských kolegů vyplývá, že třetí díl v sérii bude mnohem brutálnější a filmovější než předchozí dva díly.

Začněme tou brutalitou, kterou lze nejlépe vysledovat na dvou prvcívh. Tím prvním jsou smrtelně zranění nepřátelé, kteří se budou plazit po zemi, zatímco hráč bude i nadále nerušeně sekat jejich kolegy. O další porci brutality se postará i šikovná kamera, která má tentokrát mnohem víc kmitat, aby zabrala všechny ty chuťovky ze správných úhlů.

I když se na hře už nepodílí její duchovní otec Tomonobu Itagaki (ten nyní pracuje na Devil's Third ve Valhalla Game Studios), podařilo se prý vývojářům v Team Ninja vytvořit opět onu typickou hratelnost, kdy se hráč cítí jako nezastavitelná mašina a seká nepřátele hlava nehlava.

Přibude také na tzv. quick-time eventech, které jsou známé například ze série God of War. Těch je prý ve hře tolik, až to občas trochu ruší. Vzhledem k jejich četnosti také nejsou všechny ani zdaleka tak zajímavé, jako kdyby jich bylo ve hře jenom několik. Často tak zpomalují hratelnost, nebo jsou prý vyloženě únavné. Spousta z nich je ale pořád velmi povedených a při jejich bezchybném provedení se pak na obrazovce rozpoutá poctivé inferno.

Chybět nebudou ani tradiční komba, kdy můžete lehký a těžký útok mečem propojovat například vrháním hvězdic. Na co nejvyšším dosaženém skóre už hra ale tolik nebazíruje, jako například konkurenční Devil May Cry, nebo Bayonetta. Skóre za komba už totiž herní rozhraní nezobrazuje.

Ninja Gaiden 3 vyjde na Xbox 360 a PlayStation 3. Datum vydání zatím oznámeno nebylo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Ninja Gaiden 3

PS3, Xbox 360

Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments