Skip to main content

Nová hra z Hvězdných válek s otevřeným světem od UbiSoftu

Překvapivé partnerství.

Lze to interpretovat různými způsoby a na všech asi něco bude. Buď se v Disney už nemohli nadále dívat, jak EA ruší jeden nadějný Star Wars projekt za druhým, údajně nedlouho před dokončením. Nebo prostě jen vycítili příležitost po ohromném úspěchu Star Wars Jedi: Fallen Order.

Majitel značky Lucas Arts a práv na Hvězdné války se proto dohodl s UbiSoftem, že pro ně vytvoří zbrusu novou hru právě z tohoto univerza.

Zatím o ni víme jen tolik, že nabídne otevřený svět na Snowdrop enginu. Že vývojem bude pověřeno studio Massive Entertainment, které se už spoustu let babrá s herní adaptací filmového Avatara a nepřineslo to zatím žádné hmatatelné výsledky.

A že kreativním ředitelem tohoto projektu bude Julian Gerighty, který šéfoval The Division 2 (na té samé technologii) či závodům The Crew 2.

Podle Wired je vše teprve v plenkách, probíhá nábor pracovníků pro tento titul, tudíž rozhodně hned tak nevyjde.

Překvapivé je spojení Disney s UbiSoftem kvůli tomu, že licenci na Star Wars mají exkluzivně Electronic Arts (nepočítáme-li mobilní hry či LEGO Star Wars od Warner Bros). Není jasné, do kdy přesně jejich smlouva potrvá, ale v roce 2012 prohlásili, že to bude aspoň na deset let.

Nejspíš tedy zmíněná hra od UbiSoftu vyjde až později po 2022, nebo držitel práv přehodnotil svou strategii. Pro Wired to okomentoval senior viceprezident herních a interaktivních zážitků v Disney, Sean Shoptaw:

"EA vždy byli a nadále budou naším důležitým partnerem pro současnost i do budoucna. Ale měli jsme pocit, že tam je ještě prostor pro ostatní," vysvětlil.

Hráči z této změny politiky mohou jedině těžit, protože tímto vznikne jakési soupeření a tlak mezi jednotlivými firmami, aby udělaly co nejlepší hry dle licence od nové divize LucasFilm Games. Nemuselo by tedy už docházet k tak častému rušení projektů v EA a vznikne více her dle Hvězdných válek. Nyní tedy Disney spolupracují už s třemi výrobci: s EA, s UbiSoftem a také s Bethesdou (Microsoftem) na nové hře s Indiana Jonesem.

Šéf UbiSoftu, Yves Guillemot, k této spolupráci doplnil následující - a mezi řádky lze vyčíst některé první drobky o hře: "Galaxie Star Wars je úžasnou studnicí motivace pro naše týmy, aby inovovaly a posunovaly hranice média. Vybudování nových světů, postav a příběhů, které se stanou trvalou součástí tohoto universa, je pro nás neuvěřitelnou příležitostí. Jsme nadšeni, že naše studio Massive úzce kooperuje s LucasFilm Games na vytvoření originálního dobrodružství ze Star Wars, které bude odlišné od čehokoli, co bylo dosud uděláno."

Díky novým partnerstvím, jak s UbiSoftem, tak s Bethesdou, prý vzniknou svěží a nově směřující vyprávění příběhů nápaditými a jinými cestami, než které byly ve filmech, což se týká jak Indiana Jonese, tak Star Wars.

Read this next