Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová velká Harry Potter RPG hra prý příští rok

Ale tvůrce něco netěší.

Po čase se opět vynořily důvěryhodné spekulace o nové hře s Harry Potterem.

Přišel s nimi bývalý redaktor Kotaku na Bloombergu.

Podle něj má toto vysokorozpočtové RPG od Avalanche Software (studio z Utahu) vyjít pro PlayStation 5 a Xbox Series X někdy v roce 2021.

Hráči se stanou kouzelníky v Bradavicích, které budou rozvíjet po všech stránkách, a celé to bude velmi ambiciózní, propracované dílo AAA parametrů. Ačkoli dle některých dřívějších drbů nemusí vyloženě nést název Harry Potter, na Redditu se mluvilo o Hogwarts: A Dark Legacy. Tehdy to bylo krajně podezřelé, protože autor úniku se označil za pracovníka marketingu Warner Bros a napsal až příliš mnoho konkrétních detailů, ale něco na tom nakonec být může.

Má se za to, že hra by mohla být oficiálně, aspoň letmo ohlášena na srpnové akci DC FanDome, kde budou i nový Batman či Suicide Squad (od Rocksteady).

Některé členy vývojářského týmu prý nepotěšila nedávná vyjádření J.K. Rowlingové ohledně transaktivismu a genderové identitě. Autorka knižního Harry Pottera totiž transgendery nemá úplně v lásce, například co se týče kontroverze okolo toho, kdo v dnešním světe může mít menstruaci. Před jejími patnácti miliony odběrateli na Twitteru kritizovala různé společenské změny v tomto směru, což prý naštvalo nejen herce z filmů, ale také tvůrce hry, kteří se bojí o negativní dopad na budoucí odbyt.

Starší koncepční video, které je dle Bloombergu pravé:

Watch on YouTube

Read this next