Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové Half-Life do pěti let? Šlo o podvrh

Tak hezký příběh to byl...

Bylo to příliš podezřelé na to, aby to byla pravda. Pokud jste jednou z nejvlivnějších osob herního průmyslu, asi také nebudete odhalovat své plány náhodnému pisateli v emailu...

Přitom šlo o tak hezký příběh, který se vyjímal na stránkách médií. A pocházel od Valve News Network, kteří jsou považováni za věrohodný zdroj, protože pravidelně zveřejňují úryvky z komunikace s fanoušky na YouTube, takže se tento závěr nečekal.

Jeden člověk měl poslat Gabe Newellovi jednoduchý dotaz, jestli má počítat s tím, že si někdy v životě zahraje nový díl slavné série Half-Life. Je mu prý 32 let a rád by věděl, jestli se pokračování dožije.

Vše přišlo krátce poté, co vyplavaly na povrch zvěsti o údajném zrušení odbočky Tactics pro Nintendo Switch. A email byl datovaný 8. listopadem, tedy v době, kdy se šeptalo o portu hry pro virtuální realitu pro vlastní headset od této firmy, jak tvrdili UploadVR.

Šéf Valve mu měl údajně odpovědět, že jestli neplánuje zemřít v nejbližších pěti letech, pak by se měl dočkat.

Problém je, že zaměstnanci z Valve později uvedli, že tento email nepochází od nich. Někdo ho prachsprostě zfalšoval, aby byl zajímavý a vyvolal pozornost.

Autor videa proto posléze vše odstranil z internetu a celá bublina tím splaskla.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments