If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NVIDIA Ada Lovelace překonává bariéru energetické účinnosti

Pohání více než 170 notebooků pro hráče a tvůrce.

Společnost NVIDIA dnes představila notebooky s GPU GeForce RTX™ řady 40 poháněné mimořádně efektivní architekturou GPU Ada Lovelace, která přináší historicky největší generační skok ve výkonu a energetické účinnosti.

Nové notebooky s GeForce RTX řady 40 jsou až 3× úspornější než předchozí generace a poprvé přinášejí do segmentu přenosných počítačů architekturu Ada, NVIDIA DLSS 3 a technologie Max-Q páté generace. Hráčům přinášejí až 4x vyšší výkon v AAA hrách, jako je například Cyberpunk 2077 s plným ray-tracingem a novým režimem RT Overdrive, a tvůrcům nabízejí bleskurychlou akceleraci ve špičkových kreativních aplikacích, jako je například Blender.

"S architekturou Ada jsme se rozhodli přinést změnu ve výkonu a energetické účinnosti notebooků pro hráče i tvůrce obsahu," řekl Jeff Fisher, senior viceprezident divize GeForce společnosti NVIDIA. "Řada RTX 40 přináší výkon třídy GPU určených nadšencům do notebooků o velikosti pouhých 14 palců, což je nový milník."

Architektura Ada také umožnila vznik nové třídy nejvýkonnějších notebooků pro nadšence na světě. Hráči se mohou obklopit až čtyřmi monitory s rozlišením 4K a hrát při 60 snímcích za sekundu - což je dost i pro profesionální simulátory jízdy. Tvůrci mohou využít platformu NVIDIA Omniverse™ pro budování fotorealistických 3D virtuálních světů ve 4K s plně simulovanou fyzikou, osvětlením i materiály. Streameři mohou živě přenášet hry v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu s využitím kodeku AV1 na Discord. A nové duální enkodéry architektury Ada zkracují dobu exportu videa na polovinu.

Ceny nejvýkonnějších notebooků s RTX řady 40 začínají na 1 999 USD. Uvedení těchto modelů na trh je plánováno na 8. února.

Nové notebooky s RTX 4070, 4060 a 4050 jsou rychlejší než vlajkový model předchozí generace s třetinovou spotřebou. Nabídnou 80 snímků za sekundu, hraní her v rozlišení 1440p a mění také procesy tvorby obsahu. Např. vykreslování scén v programu Blender, které dříve trvalo dvě a půl hodiny, zabere pouhých 10 minut. Cena notebooků s RTX 4050 začíná na 999 dolarech a budou k dispozici od 22. února.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments