Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nvidia přinesla parodický Valentýn i soutěž s oceňovaným nástrojem

Od fanynky karikatur.

Molly Brady je velkou fanynkou karikatur a ráda paroduje známá umělecká díla. Pro valentýnský speciál si vybrala Botticelliho obraz Zrození Venuše a vytvořila jeho "Redux" verzi. Stylizovanou 3D scénu pomohla oživit mimo jiné i GPU GeForce RTX 4090. Kromě renderingu se uplatnila také při postprocesingu v Adobe Photoshop, kde RTX GPU nabízejí přes 30 akcelerovaných funkcí jako blur gallery, object selection či smart sharpen.

"Umění je pro mě velmi terapeutické, nejen jako prostředek k vyjádření emocí, ale také jako odraz toho, jak vidím sama sebe a čeho si vážím," říká Brady. "Kdykoli se cítím zahlcená tlakem očekávání, ať už vnitřních nebo vnějších, zaměřím své úsilí jiným směrem a místo toho vytvořím něco, co mi přináší radost."

U příležitosti svátku sv. Valentýna také běží výzva Share Your HeART. Scény s touto tematikou vytvořené pomocí NVIDIA Omniverse lze sdílet s hashtagem #ShareYourHeART na sociálních sítích. Jeden z prvních příspěvků vytvořila 3D grafička a ilustrátorka Tanja Langgner, která se zároveň podělila o proces tvorby.

NVIDIA Instant NeRF, kterou časopis TIME Magazine označil za jeden z nejlepších vynálezů roku 2022, umožňuje tvůrcům téměř okamžitě vytvářet 3D modely z 2D obrázků. Nástroj si lze snadno vyzkoušet a zapojit se do soutěže o GeForce RTX 3090 Ti. Inspiraci nabídne například Instagram Paula Trilla.

Kromě toho vycházejí nejnovější NVIDIA Studio ovladače s vylepšeními pro řadu aplikací. ON1 NoNoise AI pro odstranění šumu z fotografií při zachování nebo dokonce vylepšení vydala aktualizaci urychlující tento proces na GPU GeForce RTX řady 40 v průměru o 50 %.

A mezi 20 a 23. březnem také proběhne celosvětová konference NVIDIA GTC zaměřená tentokrát na éru umělé inteligence a metaversa. Program je dostupný zdarma po předchozí registraci.

Read this next