Skip to main content

NVIDIA RTX Broadcast Engine přináší streamerům funkce využívající AI

Novinky z TwitchCon 2019.

Společnost NVIDIA těsně před TwitchCon 2019 oznámila NVIDIA RTX Broadcast Engine.

Jde o soubor nových SDK, které nabízejí funkce stylizovaných filtrů, rozšířené reality a simulace zeleného plátna využívající AI. Zároveň probíhá spolupráce s předními vývojáři streamovacích aplikací na integraci těchto funkcí do jejich softwaru a plug-inů.

Nové SDK obsahují:

RTX Greenscreen, které dokáže v reálném čase odstranit pozadí na obrazu z webkamery. Díky tomu je možné ocitnout se přímo v živém vysílání. AI model funkce RTX Greenscreen rozpozná člověka od pozadí a hráči si tak budou moci pohodlně užívat funkce zeleného plátna bez nutnosti si jej kupovat.

RTX AR umí detekovat obličeje a jejich části, jako např. oči nebo ústa, a dokonce modelovat povrch tváře. Díky tomu bude možné používat efekty rozšířené reality v reálném čase za využití běžné webkamery. Vývojáři toho mohou vyžít pro vytření zábavných a poutavých AR efektů, např. ovládání 3D charakterů pomocí obličeje nebo 3D obsah zobrazený přes tvář.

RTX Syle Filters využívá AI techniku zvanou "přenos stylů" k transformaci vzhledu a celkového dojmu ze záběrů pořizovaných webkamerou na základě stylu jiného obrázku. Stisknutím příslušné klávesy je možné jednoduše stylizovat video podle známé malby nebo třeba obrázku s tématem oblíbené hry.

Watch on YouTube

Více informací naleznete na blogu společnosti NVIDIA zde.

Read this next