Skip to main content

Nvidia Studio pomohlo při vzniku krátkého vánočního snímku

Filmora s podporou GeForce RTX řady 40.

Několik oblíbených kreativních aplikací přidává podporu nových funkcí nabízených GeForce RTX řady 40. Aplikace Filmora s více než 100 miliony uživatelů integrovala nové duální enkodéryAV1 společnosti NVIDIA s podporou kodeků AV1 (kompletní aktualizace zde). Podporu nové generace GPU přidává také iCUE společnosti CORSAIR. Verze 4.31 a budoucí aktualizace integrují technologii NVIDIA Broadcast a nabídnou funkce poháněné umělou inteligencí.

"In The NVIDIA Studio" se tento týden zaměřuje na práci 3D grafika Edwarda McEvenua, zakladatele EDSTUDIOS. Představí zde svůj krátký film se sváteční tematikou The Great Candy Inquisition. Kouzelný sváteční film byl vytvořen v aplikacích Autodesk 3ds Max, Houdini, Adobe Substance 3D a Unreal Engine - vše dokončeno v aplikaciNVIDIA Omniverse Create

Ve všech aspektech tvorby Edward využívá akceleraci pomocí GPU GeForce RTX 3080 a může tak pracovat rychle a plynule:

  • Modelování pro The Great Candy Inquisition bylo rozděleno mezi nástroje Houdini, jehož renderer Karma XPU umožňuje díky akceleraci pomocí RTX rychlé vykreslování složitých 3D modelů a simulací, a Autodesk 3ds Max, který využívá RTX-akcelerovaný AI denoising pro plynulý a interaktivní rendering.
  • Pro materiály a textury vytvořené v programech Adobe Substance 3D Painter a Designer byly možnosti RTX využity při bakingu. Uplatnila se zde akcelerace světelných efektů a ambientní okluze.
  • Kouzelné animace byly vytvořeny v Unreal Engine 5. Akcelerace pomocí RTX z fotorede umožnila vytvořit alistické detaily. Plynulou práci ve vieportu zajistila funkce NVIDIA DLSS.

Edward se již v minulosti představil v seriálu Meet the Omniverse Artist.

Druhým tvůrcem je tento týden Michael Johnson ze společnosti NVIDIA, který v Omniverse Create vytvořil zákoutí se zimní tématikou. Stejně jako McEvenue, i Johnson dokáže pohybovat scénami, měnit úhly a osvětlení v průhledu - vytváří tak útulné, realistické sváteční vizuály.

NVIDIA Omniverse je k dispozici všem tvůrcům, kteří ještě dnes mohou využít sváteční inspirace. Více zde.

Read this next