If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NVIDIA zvyšuje svůj dosah s novými GeForce pro notebooky a stolní PC

Oficiální tiskovka z CES.

Společnost NVIDIA dnes odhalila další směřování své platformy pro hráče a tvůrce. Představila více než 160 herních a Studio notebooků s GPU GeForce. Oznámeny jsou také nové technologie i GPU GeForce RTX pro stolní počítače a notebooky.

Společnost také oznámila nový obsah akcelerovaný pomocí RTX a rozšíření GeForce NOW i ekosystému NVIDIA Studio, včetně spuštění NVIDIA Omniverse pro tvůrce. "GeForce RTX mění hraní a otevírá rozsáhlé digitální světy. Dnešní oznámení dále upevňují pozici GeForce jako ultimátní platformy pro hráče a tvůrce," řekl Jeff Fisher, seniorní viceprezident pro spotřebitelské produkty společnosti NVIDIA. "A GeForce NOW nadále roste jako naše platforma pro oslovení miliard hráčů."

GeForce RTX ve více než 160 nových noteboocích: Přední světoví výrobci uvádějí na trh více než 160 herních a Studio notebooků založených na revoluční architektuře NVIDIA Ampere s RT jádry druhé generace pro ray tracing a Tensor jádry třetí generace pro DLSS a umělou inteligenci. Jde o nejtenčí, nejlehčí a nejvýkonnější notebooky všech dob.

Tyto notebooky osazené nejnovější generací CPU nabízejí širokou designů, jako jsou duální obrazovky, podstavce, konvertibilní zařízení i 14palcové displeje. Mnohé z nich jsou vybaveny technologií G-SYNC a disponují rozlišením 1440p.

Cover image for YouTube videoGeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU | NVIDIA Studio | Gaming and Digital Creation Powerhouse

RTX 3080 Ti a RTX 3070 Ti přinesou novou úroveň výkonu: Společnost NVIDIA uvádí na trh notebookovou grafickou kartu GeForce RTX 3080 Ti, která poprvé přináší vlajkovou loď GPU třídy 80 Ti do notebooků. RTX 3080 Ti je vybavena 16 GB nejrychlejší paměti GDDR6, která kdy byla dodána v notebooku. Poskytuje tak vyšší výkon než stolní NVIDIA TITAN RTX. Cena notebooků s GeForce RTX 3080 Ti začíná na 2 499 $.

Nová GeForce RTX 3070 Ti je až o 70 % rychlejší než RTX 2070 SUPER pro notebooky a dokáže poskytnout 100 snímků za sekundu při rozlišení 1440p. Cena notebooků s RTX 3070 Ti začíná na 1 499 dolarech. Notebooky s oběma novými GPU budou k dispozici od 1. února.

Společnost NVIDIA také představila čtvrtou generaci technologií Max-Q, které od svého uvedení před čtyřmi lety způsobily revoluci ve výkonu notebooků. Mezi tyto funkce patří CPU Optimizer, Rapid Core Scaling a Battery Boost 2.0, které dále zvyšují efektivitu, výkon a výdrž baterie.

Cover image for YouTube videoNew RTX Laptops | RTX 3050 | RTX & Reflex Games, GeForce NOW, and Omniverse | GeForce at CES 2022

Společnost NVIDIA dále rozšířila svou rodinu GPU založených na architektuře NVIDIA Ampere o GeForce RTX 3050. RTX 3050 přináší výkon a efektivitu této architektury více hráčům než kdy dříve a je prvním desktopovým GPU třídy 50, které umožní hrát nejnovější hry s ray-tracingem při více než 60 snímcích za sekundu. Díky RTX 3050 je ray tracing, který se stává novým standardem ve hrách, dostupnější než kdykoli předtím.

Vzhledem k tomu, že 75 % hráčů stále hraje na GPU GTX, představuje model 3050 s RT jádry druhé generace i Tensor jádry třetí generace pro DLSS a umělou inteligenci, velmi zajímavou příležitost k přechodu na RTX.

GeForce RTX 3050 disponuje 8 GB GDDR6 paměti. K dispozici bude od 27. ledna od partnerů společnosti NVIDIA. Během konference byla oznámena minimální cena 7.199 Kč.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments