If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

O kterých hrách se nejčastěji mluvilo na Twitteru za první polovinu 2022?

Statistiky, které neuhodnete.

Přední sociální síť, které se chtěl zmocnit nejbohatší muž na planetě Elon Musk, pakliže dostane slevu kvůli účtům od robotů, publikovala výroční statistiky za první polovinu roku 2022.

Během této doby zaznamenala přibližně 1,5 miliardy tweetů o hrách, což má být rekordem a nárůstem o třetinu oproti předešlému období.

Mezi hrami, o nichž se nejčastěji tweetovalo, však nejsou ty, které byste dokázali správně uhádnout.

Z velkých titulů pro hardcore hráče na Západě se tam vyskytují jen Elden Ring, Apex Legends, Zelda a Final Fantasy - viz obrázek výše.

Hodně reakcí vyvolaly také události jako liga v Call of Duty, Valorant Champions Tour či Professional Gamers League Counter-Strike: Global Offensive. Případně herní vysílání jako Xbox Showcase, State of Play či Summer Game Fest.

Report Twitteru dále odkryl, z kterých zemí se tweetovalo nejčastěji, v čele s Japonskem, USA a Jižní Koreou. Všimněte si, že většina zemí je v Asii:

Mezi nejvíce zapálené komunity patřil retro gaming, Xbox, fanoušci Splatoon, Valorant a Counter-Strike.

Ze zásadních událostí pak přispěvovatele na Twitteru hodně oslovila akvizice Activison Blizzard ze strany Microsoftu v lednu či výzva k povídání si o plánech na Summer Game Fest z května od Geoffa Keighleyho.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments