If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obchod Xzone loni opět rostl o 30 %

+ nastíněny plány s expanzí do další země.

31. března 2022 uzavřel herní obchod Xzone svůj hospodářský rok s růstem obratu přes 30 % a částkou 147 milionů korun bez DPH. K výsledku mu pomohl i velmi silný 1. kvartál letošního roku.

Předchozí hospodářský rok, tedy období 1. 4. 2021 až 31. 3. 2022, byl pro společnost Xzone velice rušný. V červenci vstoupil plnou silou na Slovensko, kde spustil slovenskou verzi Xzone.sk, na konci léta pak koupil specialistu na herní i filmové oblečení Gamlery. Se začátkem roku 2022 si pořídil nový sklad, který se v současné době připravuje ke stěhování, aby byl připraven na vánoční sezónu. Zároveň dokázal držet trend předešlého roku a znovu vyrůst o 30 %.

„Přesné finanční výsledky ještě nejsou kompletně očištěné a uzavřené, ale co se týče obratu, tak už teď víme, že pod 147 milionů to nebude,“ komentuje výsledek spolumajitel a zakladatel obchodu Martin Schovanec. „V růstu nám pomáhal neutuchající zájem o nové konzole v čele s PlayStation 5, výrazné zaměření na herní a filmové dárkové předměty a také velmi silný poslední kvartál. Q1 2022 byl našlapaný herními blockbustery jako Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Elden Ring a další.“

V objednávkách rostl Xzone meziročně o 23 %, což v porovnání s růstem obratu ukazuje na zvyšující nákupní košík zákazníka, kteří se navíc pravidelně vrací. I letošní rok je pro Xzone plný ambiciózních plánů. „Na začátku léta firmu čeká velké stěhování do nového skladu, což nám nejen zmnohonásobí skladové kapacity, ale také zřetelně urychlí a usnadní vyřizování objednávek,“ přibližuje Schovanec zásadní interní změnu.

Novinek se dočká také edice Xzone Originals předmětů všeho druhu: „Koncem léta vyjde The Art of Mafia Trilogy, velká obrazová kniha o slavné české herní sérii, kterou sami produkujeme pro americkou společnost 2K Games. Také plánujeme vydat rekordní počet našich Xzone Edic a výrazně rozšířit řadu produktů Xzone Originals. A v neposlední řadě bychom rádi stihli vstup do další země.“

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments