If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Objevena bezpečnostní díra v Originu

Hackerům může dovolit zmocnit se vašeho PC.

Shodou náhod zrovna v den, kdy rezignoval šéf EA, mezi jehož největší zásluhy se považuje právě Origin, přišlo britské BBC s alarmujícím zjištěním ohledně bezpečnostních rizik této služby pro digitální distribuci. Je však potřeba zdůraznit, že nikdo z hráčů titulů od EA tím zatím nebyl postižen nebo bezprostředně ohrožen, jedná se pouze o potenciální, byť reálné riziko.

Společnost ReVuln zabývající se internetovou bezpečností našla v systému Originu chybu, která útočníkovi dovoluje převzít kontrolu nad počítačem uživatele. Má být založena na principu pamatování si adresářů a cest k rychlému spuštění her z vašeho PC, který prý jde zneužít k aktivaci podvrženého kódu pro spuštění škodlivého programu hackera.

Na nedávné konferenci Black Hat Europe to objevitelé této díry živě demonstrovali, když zmíněnou, z pochopitelných důvodů nijak blíže nevysvětlenou metodou převzali kontrolu nad vlastním počítačem s Windows, na němž běželo Crysis 3 aktivované přes Origin.

EA potvrdili pro Ars Technica, že o této chybě vědí a řeší ji. Ale prý neexistují žádné důkazy, že by toho opravdu nějací hackeři využili na úkor uživatelů Originu: "Náš tým neustále zkoumá hypotetické možnosti, abychom průběžně aktualizovali naši bezpečnostní infrastrukturu".

Starší fun-video na téma Origin:

Tagged With

Comments