If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oblíbenost digitální distribuce v Británii

S podílem konzolových a PC hráčů.

Nedávno uskutečněný průzkum, o němž už byla na našich stránkách řeč, přinesl také pohled na stále narůstající oblibu digitální distribuce mezi hráči. Např. ve Velké Británii má být už 25% podíl hráčů, co si platí za stažitelný obsah pro jejich hry, nebo si touto cestou přímo kupují a stahují celé hry.

Asi nepřekvapí, že na PC je situace výrazně lepší než u konzolí. Při zohlednění všech konzolových hráčů z vybraných evropských regionů (Nizozemí, Francie, Německo, Belgie a Velká Británie) se věci mají tak, že 7% z nich si údajně pořizuje hry online, skrze digitální distribuci. V případě PC hráčů jde však o 16%.

Bylo by asi dobré zmínit, že se tak úplně nedá porovnávat nakupování her na konzolích a PC, kde se lze bez problému dostat ke všem horkým novinkám. Zatímco na konzolích je dosud nejdále služba Games on Demand u X360, což je jediný moment, kdy tady lze koupit i "velké hry", byť zatím jen staršího data.

S výše naznačenými údaji souvisí predikce, že digitální distribuce do tří let předčí klasické maloobchodní prodeje, ale že 40% stávajících herních společností nejsou na tuhle změnu v obchodním modelu stále připraveny. Popravdě, u současných konzolí to asi pořád ještě nebude tak horké, jak se to nyní maluje.

Na závěr snad ještě noticku stran skutečnosti, že v Británii hraje 55% tamní populace na konzolích, 35% na PC a 19% na mobilních telefonech. Česká republika se tak stává jednou z posledních bašt PC herního odporu:o) Kdy myslíte, že padne?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Comments