If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odbyt Mortal Kombat PC vysoce překonal očekávání

Do zisku se rychle dostalo i Rise of the Triad.

Inspirace pro některé výhradně konzolové série, že na sklonku generace by možná nemuselo být špatné strávit pár měsíců portem na počítače a zajistit si tak vítané přilepšení svého hospodaření, téměř bez práce. A pro celou herní branži pozitivní vzkaz, že na tom není zase tak špatně, jak to leckdy vypadá.

Šéf studia NetherRealm Ed Boon se totiž na Twitteru nechal slyšet, že PC konverze Mortal Kombatu se prodává "vysoce, vysoce nad očekáváními".

Zdá se, že lidem nevadí ani několikaleté zpoždění od PS3/X360 originálu bojovky z roku 2011, když PC verze vyšla v Komplete Edition minulý měsíc a dosáhla na Metacritic na 82%, tedy na vyšší skóre než původní verze.

Vzrostly tím také šance na obdobný port Injustice, který už některé obchody nahodily do nabídky na letošní podzim. A naopak to odporuje lednovému tvrzení Namco Bandai, podle nějž PC hráče bojovky údajně moc nezajímají.

Daří se i modernímu remaku oldschoolové nacistické střílečky Rise of the Triad. Její bilance se přehoupla do kladných čísel, tedy do zisku, hned po týdnu od vypuštění na digitální distribuce.

"Věděli jsme, že pokud udržíme náklady na nízké úrovni a podaří se nám vyrobit to, co jsme naší specifické cílové skupině zákazníků slibovali, budeme úspěšní. Steam, GOG a Green Man Gaming pro nás byli skvělými partnery a nemůžeme jim dostatečně poděkovat za zviditelnění Rise of the Triad," komentoval to marketingový ředitel studia Interceptor Entertainment. Aneb přístup jako u Payday 2 se opět osvědčil.

Natočili jsme hraní Rise of the Triad

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Mortal Kombat (1992)

Video Game

Mortal Kombat: Komplete Edition

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments