Skip to main content

Odhalena supervýkonná konzole Mad Box, první detaily

Od někoho úplně jiného, než byste čekali.

Ian Bell, šéf Slightly Mad Studios, se patrně rozhodl, že si začátkem ledna usurpuje novinové titulky jen pro sebe. Vedle oznámení Project CARS 3 přišel ještě s jednou nečekanou peckou.

Chystají totiž vlastní novou konzoli nazvanou Mad Box.

Má jít o "nejvýkonnější konzoli, co byla kdy vytvořena". Prý bude schopná podporovat 4K hraní titulů pro virtuální realitu v 60 snímcích za vteřinu.

Vývojáři prý zase ocení fakt, že dostanou zdarma k dispozici kompletní engine, na němž hry vyrobí.

Že nejde pouze o nějaký trolling či pozdní silvestrovskou opici, potvrdil samotný Bell v rozhovoru pro Variety, i retweetováním zmíněných příspěvků na dalších účtech na sociální síti.

Konzole prý bude podporovat většinu současných VR headsetů a její parametry mají zhruba odpovídat herním PC za dva roky odteď.

Cena Mad Box má být "kompetitivní" a odpovídat ostatním konzolím v začátku jejich životního cyklu, pod čímž si lze představit něco jako startovní cenovku Xbox One X kolem 13 tisíc korun.

"Zatím jsme pouze v rané fázi jednání s výrobci hardwaru, takže nemohu říct více než to, že máme jasno o detailních designových specifikacích. Každopádně dovolíme na konzoli hraní starých i nových titulů od kterýchkoli vývojářů. Podporovat budeme cross-platform enginy, ale nikomu nehodláme platit za exkluzivitu, aby daný obsah nevypustili na jinou platformu".

Datum uvedení na trh není známo, ani to, jak to bude se startem v jiných regionech než Velká Británie, domově Slightly Mad Studios.

Read this next