If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad Age of Empires Definitive edice

O mnoho měsíců.

Dle pátečního průzkumu to byla pro Američany nejočekávanější PC hra Vánoc, ale nakonec se tak nestane.

Age of Empires: Definitive Edition (Alza.cz) nevyjde 19. října, jak měla, nýbrž až někdy v úvodních měsících příštího roku.

Tuto špatnou zprávu oznámil Microsoft na blogu, kde sdělil důvody i vyjádřil potřebu, aby se více hráčů přihlásilo do testování uzavřené bety (vyžaduje

"Když jsme se rozhodli vytvořit předělávku původní hry, vedli jsme interně mnoho debat, v jakém rozsahu by správně měla být. Je to totiž klasika, se kterou je potřeba zacházet opatrně. Nicméně souběžně je tady to, že žánr RTS se neustále vyvíjí, technologie jdou vpřed a mění se tím očekávání hráčů," vysvětlují autoři.

Aby modernizovaná hra zůstala zábavná a okouzlující, rozhodli se raději pro větší testování singleplayerové kampaně, vybalancování multiplayeru či vyladění lobby namísto dodržení původního termínu. Tím se také prošvihly 20. narozeniny série, které nastaly včera.

Oproti originálu se v remasteru můžete těšit na vylepšenou grafiku, flexibilnější kameru, dávání jednotek do fronty či jiný příkaz k útoku - více ve videu z Gamescomu.

Comments