If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad Wolfenstein: New World Order na příští rok

Ta zbytečná hra podle Warrena Spectora.

Hra, ke které bude už navždy přišita kritika tvůrce Deus Ex Warrena Spectora, že je podle jeho názoru "pouze generickou střílečkou s tupým zabíjením nacistických robotů, kterou svět skutečně nepotřebuje", bude mít zpoždění.

Wolfenstein: New World Order měl původně dorazit ve 4. čtvrtletí 2013, ale nakonec vyjde pro všechny platformy až někdy v roce 2014. Na právě probíhajícím Quakeconu to uvedla Bethesda.

"Měli jsme pocit, že potřebuje více času na vyladění," zdůvodnil to mluvčí Pete Hines. Jeví se to jako rozumný krok, protože při soupeření s těmi nejsilnějšími sériemi před Vánocemi by Wolf rozhodně odešel jako poražený, nehledě na nejasnosti ohledně termínu a dostupnosti nextgen konzolí.

Takto bude moci vyčkat v závětří a také vyjít na všechny platformy souběžně, tzn. pro starou i novou generaci, bez řešení dvou fází marketingu atd.

A Warren Spector? Za svá slova se později tvůrčímu týmu Wolfa omluvil. Prý je nemířil na ně, protože sám dobře ví, jak těžké je vyrobit hru. Spíš ho frustrují tuctové oznamovací trailery s typickým hlasem dabéra a absence pestrosti i inovací na herním trhu. Podle Spectora vzniká zbytečně moc stříleček, která jsou jedna jako druhá, jen oblečeny do jiného prádla.

E3 filmeček

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Wolfenstein: The New Order

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments