Skip to main content

Odkrýváme koncept pořadu New Game+ od odejitých moderátorů Re-Play pro Seznam

Co chystají Tukan s Bětkou?

Herní pořady u nás rostou jako houby po dešti. Vedle včera představeného GPTV od autorů GamePage dnes Eurogamer odkrývá, o čem bude New Game+, nový videotýdeník o hrách.

Připravují ho Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová pro Seznam.cz poté, co na přelomu roku po mnoha letech na vlastní žádost odešli z úspěšného Re-Play. Ten kvůli tomu od února běží na Prima Cool s úplně jinou redakcí a sestavou moderátorů.

Raný koncept pořadu, který se k nám dostal z dobře zasvěcených zdrojů, je pouhým nástřelem. Řada věcí se prý ve finále změní, jak to dnes komentoval a zdůraznil jeden z autorů, který však rovněž potvrdil pravost tohoto úniku. K oficiálnímu oznámení dojde již brzy.

New Game+ má být dle tohoto prvotního konceptu vysílán na Televizi Seznam každý čtvrtek pravděpodobně od konce března a to v čase od 18:00. Jeho stopáž prý bude 26 minut a podle předpokladů autorů má zasáhnout 10 až 15 tisíc diváků starších 15 let.

Tématem jsou samozřejmě hry: pro PC, PlayStation i Xbox, okrajově pro virtuální realitu nebo mobilní kousky. Cílem je propojit hry s popkulturními trendy, nebude to tedy "jen" hráčské. Hosté budou pocházet spíš z oblasti populární scény než z herní branže.

Studio pořadu má být dle popisu "veselé, hravé, ale i solidní - představa hezkého obýváku, kde si úspěšní a spokojení lidé užívají moderních technologií, se kterými je skvělá zábava".

Obsah zatím nepůsobí nijak převratně, spíš jako osvědčená klasika: "Rychlé a svižné novinky ze světa, Hra týdne, ZOOM (zaostřeno na konkrétní funkci Hry týdne), nejlepší zbraně, nespoilerový moment - recenze, TOP 5 - populární formát poměřování - zbraní, prostředí, krásy, koňů, zubů - prostě čehokoliv, co se dá porovnávat a baví mladou generaci, VR recenze, a další zajímavosti".

Read this next