Skip to main content

Odmaskování zrušené hry Rockstaru

We Are the Mods vznikala pro X360.

Rockstar prozradili, na jaké hře dělali, než byla podle všeho zrušena. Jmenovat se měla We Are the Mods a původně vznikala v torontském studiu Rockstaru. Zpočátku měla vyjít ještě na PS2, ale když vyšly konzole nové generace, nařídili z Rockstar New York hru předělat pro Xbox 360. Práce na ní začala v roce 2006.

Na pár obrázků objektů ze hry se můžete podívat na tomto webu, což je portfolio Matta Kazana, bývalého zaměstnance Rockstaru.

"Projekt začal na Playstation 2 jako duchovní pokračovatel The Warriors, ale v polovině vývoje nám Rockstar New York řekl, abychom začali hru dělat na konzole sedmé generace [Xbox 360, PS3 - pozn. red]," píše Matt Kazan na svém webu. "Takže jsme hru začali předělávat z PS2 na Xbox 360 jako na naši hlavní platformu. Hodně jsme se toho na ní naučili. Měla podobný design jako The Warriors, ale odehrávala se v 60. letech minulého století v Anglii."

Hra měla být o období, kdy proti sobě stáli modernisté (nebo modisté) a rockeři. V polovině 60. let to byla ve Velké Británii velká věc - gangy obou táborů spolu úpěnlivě soupeřili a bojovali proti sobě. Později, zhruba v roce 1966, se už tento souboj postupně vytrácel a nahradil ho souboj hipíků proti skinheadům.

Matt Kazan také prozradil, že Red Dead Redemption původně vznikalo jako PS2/Xbox hra. "Na hře jsme začali pracovat na počátku roku 2008 po dokončení Manhuntu 2 a Bully: Scholarship Edition. Naším úkolem v Torontu bylo předělávat věci, které vznikly v San Diegu pro konzole šesté generace."

Read this next