If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně: Nové PlayStation Plus odstartuje v červnu s přístupem k až 700 hrám

První detaily a cena tří úrovní členství.

Sony dnes odpoledne konečně přišla s oficiálním oznámením, o němž se mluvilo od podzimu, že to má být odpověď na populární Xbox Game Pass.

"Už v červnu odstartuje zbrusu nové PlayStation Plus se třemi flexibilními možnostmi členství," uvedla. Aneb vše, o čem se dříve spekulovalo, se nyní do puntíku potvrdilo.

Sloučí se tedy stávající předplatné PlayStation Plus a PlayStation Now do jednoho celku. Krom toho přibudou nová lákadla, přičemž zákazníci budou mít více voleb díky třem stupňům členství, které bude dostupné globálně.

"Naším cílem je nabídnout vysoce kvalitní a pečlivě vybraný obsah s pestrým portfoliem her," říká Sony na PS Blogu.

Základní varianta PlayStation Plus Essential bude tím samým co dosavadní PS Plus, tzn. dvě plné hry měsíčně, možnost hrát mulťák, cloud pro uložené pozice, slevy atd. Cena zůstane stejná co dosud, tzn. 9 eur měsíčně, 25 eur čtvrtletně či 60 eur ročně.

Druhá, střední úroven předplatného se jmenuje PlayStation Plus Extra. Tam už jsou některé nové vychytávky: katalog až 400 oblíbených her pro PS4 a PS5, včetně hitů od studií PlayStation a vybraných partnerů z řad ostatních vydavatelů. Hry v této kategorii budou dostupné k downloadu. Cena činí 14 eur měsíčně, 40 eur čtvrtletně a 100 eur ročně.

Nejvíce toho samozřejmě nabídne nejvyšší úroveň předplatného, nazvaná PlayStation Plus Premium. V ní je vše z Essential a Extra, ale ještě řada dalších věcí: dalších až 340 her včetně PS3 titulů přes streamování z cloudu, pak katalog oblíbených klasik z předešlých generací konzole (z PS1, PS2 a PSP), které budou k mání ať už ve streamované či stáhnutelné verzi. Ten stream i PS4 her ovšem bude fungovat jen v těch zemích, kde teď je oficiálně podporována služba PlayStation Now, což dosud v ČR není. Stream bude možné provozovat do PS4, do PS5 a dokonce i do PC.

Jiným motivem pro pořízení nejlepšího Premium budou časově omezené zkušební verze, něco jako na předplatném od EA, čili úvodní úseky nových her s limitem na určitý počet hodin či do konce nějaké kapitoly. Hráči si tak budou moci zkusit nově vydané kousky, než si je pořídí za plnou cenu (čili není to to samé co Xbox Game Pass, kde časový limit není). Cena Premium předplatného bude 17 eur měsíčně, 50 eur čtvrtletně a 120 eur ročně.

Na trzích, kde není podporován stream z cloudu, bude ještě podvarianta PlayStation Plus Deluxe, kde budou ty zkušební verze plus přístup ke klasikám ze starých generací pouze k downloadu.

Cílem Sony každopádně je přinést výše zmíněné tři úrovně předplatného na všechny trhy, kde nabízí PlayStation Network, nejpozději do poloviny tohoto roku. Streamování má být dostupné na více trzích někdy později.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments