If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Starhawk oficiálně oznámen

Představte si minulé Red Faction zkombinované s RTS.

Sony před okamžikem oficiálně oznámila sci-fi third-person střílečku s vehikly jménem Starhawk. Půjde o nástupce Warhawku a odpověď na sérii Halo od Microsoftu. Vyjde pouze pro PlayStation 3 někdy v roce 2012, tvůrcem je studio Lightbox, podepsané pod sérií Twisted Metal.

První obrázky vypadají nadmíru dobře a dokazují využití nového enginu. Všechny ostatní informace jsou jen potvrzením toho, co se spekulovalo. Čili vydání jen na Blu-ray disku nebo přítomnost plnohodnotné singleplayerové kampaně (narozdíl od Warhawku). Zapojit se může až 32 hráčů nebo čtyři lidé v co-op režimech, což půjde jak online, tak ve split-screenu na jedné konzoli.

Zhostíte se role Emmetta Gravese, těžaře na planetě kdesi ve vesmíru, který si to rozdá s nepřátelskou frakcí jménem Outcast, což jsou lidé transformovaní v monstra po ozáření Rift energií. Válčení má probíhat v rozlehlých otevřených levelech tak trochu ve stylu Divokého západu, které slibují dynamickou hratelnost. Umělá inteligence se prý přizpůsobí činům hráče i proměnám prostředí, když půjde zdemolovat různé zdi, brány, střílny nebo přistávací plochy pro vznášedla. Také vám to připomíná Red Faction Guerrilla?

Aby se Starhawk něčím odlišil od tuctových stříleček, přinese RTS prvek nazvaný "Build and Battle". Princip spočívá v tom, že zabíjením nepřátel získáte suroviny, za které půjde z oběžné dráhy přivolat postavení nápomocných bojových struktur. Umístite je na bojiště tam, kam to zrovna potřebujete podle aktuálního vývoje bitvy. Jak velí současné trendy, nemohou chybět komunitní funkce typu žebříčky, kalendář turnajů či seznam přátel, což má být možné sledovat i přes aplikaci pro Android.

První vývojářský deník

Na dlouhou reportáž přímo z hraní se koukněte na G4TV, dodatečně se objevil první oficiální trailer s nezvykle plno ukázkami na to, že jde o čerstvě oznámený titul.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments