Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ohlášení Total War: Rome Remastered

+ změny, filmeček, datum, cena, sleva, obrázky...

Aby Sega nějak vykompenzovala odklad Humankind, na to samé období se vytasila s něčím, co ji více než zalepí díru ve vydavatelském plánu.

Před pár minutami totiž oznámila Total War: Rome Remastered, modernizovanou verzi slavné tahové strategie už z roku 2004.

Vyjde velmi brzy, už 29. dubna 2021, přičemž Creative Assembly s vývojem pomohli Feral Interactive.

Cena je stanovena na 30 eur, ale kdo vlastní původní hru, bude mít slevu 50 procent. Debutový filmeček:

Watch on YouTube

V remasterovaném Rome si připomenete odkaz, který definoval dodnes populární značku Total War.

Upgrade grafiky do 4K rozlišení (s podporou UHD a ultra širokých monitorů) je jistotou, což se týká i nově vymodelovaných budov, objektů, hezčích efektů kouře či oparu, modelů a textur na mapě kampaně.

Dále se můžete těšit i na vyladění hratelnosti, třeba pro šikovnější kameru s rotací a možností většího oddálení, nových ikon pro klíčové volby či novou taktickou mapu během bitev. Zkrátka aby měl každý příležitost znovu navštívit starou klasiku a dostal druhou šanci k dobytí Římského impéria.

Zahrnuta v balení budou DLC Alexander i Barbarian Invasion, stejně jako kopie původní Rome: Total War Collection (pokud ji ještě nemáte). Zpřístupní se tedy i 16 původně zamčených frakcí, což vám jich dá ovladatelných celkově 38. Nechybí cross-platform mulťák i s hráči na Macu a Linuxu.

Níže první obrázky, více na Steamu.

Read this next