Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ohlášeny remaky Max Payne 1 a 2

Zásadní zpráva!

Zájem o to byl tak velký, že to shodilo webové servery investora, kde byla umístěna oficiální tisková zpráva, což se obvykle nestává.

Finské studio Remedy se dohodlo s Rockstarem, že vytvoří moderní remaky prvních dvou dílů ikonické série Max Payne.

"Obě hry zanechaly nesmazatelnou stopu v popkultuře, když byly oceňovány za neo-noirovou atmosféru, převratné vyprávění a hratelnost s bullet-time.

Max Payne 1 a Max Payne 2 budou sloučeny do jedné samostatné hry. Poběží na vlastním Northlight Engine od Remedy, který byl použitý v Control či Quantum Break, i bude v Alan Wake 2.

Datum vydání ještě není známo, zatím je vývoj pouze v koncepční fázi, takže letošek nehrozí. Cílovými platformami jsou pouze PC, PlayStation 5 a Xbox Series, nikoli staré konzole.

Zásadní je, že rozpočet odpovídá typické, tzn. drahé AAA produkci od Remedy, ale vše budou financovat Rockstar Games. Jakmile se z tržeb zaplatí náklady na tvorbu, marketing apod., tak budou mít Remedy nespecifikovaný podíl ze zisku.

Sam Houser, zakladatel Rocksatru k tomu uvedl, že nápad vzešel od Remedy. Prý jsou fanoušky jejich posledních her a nemohou se dočkat, až si zahrají nové verze obou klasik. Nezbývá než doufat, aby to nevedlo k odstranění originálů z digitální distribuce.

Remedy tedy aktuálně pracují na Alan Wake 2, pokračování Control a těchto dvou předělávkách.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Max Payne

iOS, Nintendo GBA, PS2, Xbox, PC

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

PS2, Xbox, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments