If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Origin zavádí garanci vrácení peněz za digitální hry

Za jakých podmínek? Nebudou toho vykukové zneužívat?

Možná ten pocit znáte. Ohromně se těšíte na některou hru, ale po prvním spuštění litujete utracených peněz, když zjistíte, že vám vůbec nesedla a že jste si ji představovali úplně jinak, avšak při absenci dem nebylo jak ji zkusit.

Služba digitální distribuce od EA, kteří po rekordním The Humble Bundle sekají dobrotu a snaží se stát nejoblíbenější firmou u hráčů, dnes zavedla zajímavou možnost tzv. "The Origin Great Game Guarantee".

Jak název vypovídá, jedná se o možnost vrácení zakoupených her a refundaci plné částky zpět na váš účet. To tu doteď citelně chybělo a pokud se nepleteme, neumožňuje to takto ještě ani Steam. Lidé byli v takových případech dříve odkázáni jen na ochotu pracovníků zákaznické podpory a mnozí by to jistě rádi využili například u SimCity.

Funguje to tak, že můžete vrátit digitální verze her do 24 hodin od vašeho prvního spuštění hry na PC nebo Macu. A zároveň to musí být maximálně do sedmi dnů od pořízení hry nebo do sedmi dnů od prvotního vydání v případě předobjednávky. Do kolika dnů budete mít peníze zpět, zatím není známo, asi záleží na zvolené platební metodě.

Vše se týká pravděpodobně jen her z produkce EA, nikoli od jiných vydavatelů, které jsou tam rovněž nabízeny. Zatím ve 20 podporovaných zemích na Originu a celosvětově to začne platit v příštích týdnech, takže všichni zákazníci tím mají být krytí nejpozději do konce září, slibují EA.

Prý stačí jen navštívit stránku s historií objednávek na Originu, kliknout na link "požádat o vrácení peněz" a odpovědět pár dotazů.

Při současné krátkosti některých her jsme zvědavi, jestli toho někteří vykukové nezačnou zneužívat, pokud hru dohrají na jeden zátah za, řekněme, deset hodin, a pak ji zkusí hned vrátit, čemuž by dle stávajících podmínek mělo být vyhověno. Sami EA nabádají, že refundaci mohou uplatnit všichni, koho například nezaujalo vyprávění příběhu, zasekli se někde v tuhé akci nebo pokud jim hra správně nešlapala na jejich grafické kartě.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles