If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Otázky a odpovědi o Grand Theft Auto 5

Co inventář a půjde hrát jen za jednu postavu?

Redaktor časopisu GameInformer Matt Bertz, který měl možnost vidět jako první Grand Theft Auto 5 v pohybu a do nového čísla napsal osmnácti stránkové preview, začal odpovídat na dotazy čtenářů, které se od zveřejnění preview objevily. A odpověděl na pár dalších věcí, které dosud nebyly známé.

Jednou z věcí je například to, že nepůjde hrát celou dobu pouze za jednu ze tří postav. "Představte si to jako děj filmu, kde je více hlavních postav. Občas sledujete pouze jednu z postav, jindy jsou všechny v jedné společné scéně," říká Matt Bertz. Občas musíte provést solo mise s Michaelem, Trevorem nebo Franklinem, abyste se mohli posunout v příběhu.

Co se týče času mezi misemi, ty můžete trávit s kteroukoli postavou si zvolíte, ale Matt doporučuje vyzkoušet všechny, protože každá z postav bude mít unikátní vedlejší mise. Hodně dotazů bylo také na psy - Matt nemůže potvrdit, jak je bude možné používat (nebo zda je bude možné i zabít), ale Franklin má psa jménem Chop.

Co se týče animací, GTA V používá engine Natural Motion Euphoria, který už Rockstar použili v GTA IV, Red Dead Redemption nebo Max Payne 3. Také budete mít hned od začátku k dispozici celou mapu a nebude se postupně otevírat jako v dřívějších GTA dílech. Matt Bertz se také zmínil o rychlosti hry, vzhledem k tomu, jak obrovská bude v GTA V mapa. "Nevšiml jsem si žádného lagu, dokonce ani při přepínání mezi postavami. To je dost pozitivní znamení, vzhledem k tomu, že hra ještě ani zdaleka není dokončená."

Zajímavá informace také je, že Rockstar začal na GTA V pracovat hned po vydání GTA IV a v podstatě na pětce pracovali už v době, kdy současně dělali Episodes from Liberty City. V současnosti má také každá postava svůj vlastní inventář a své vlastní peníze, ale Dan Houser říkal, že to je něco, co Rockstar definitivně řeší až koncem vývoje, takže tento systém se ještě může do jara změnit.

Comments