Skip to main content

Oznámena FIFA 21, HW nároky, filmeček a upgrade na nextgen zdarma

Bude i na Steamu + termín, první artworky,

Ještě než na to přišla řeč ve vysílání EA PLAY 2020, na Steamu se vynořila produktová stránka FIFA 21, tedy nového fotbalu, který bude samozřejmě i na Originu.

Jako datum vydání pro PC/PS4/X1 uvádí nezvykle až 9. říjen 2020, dosud přitom nový fotbal obvykle vycházel spíš v půlce či koncem září. FIFA 21 pro PlayStation 5, Xbox Series X a Stadia dorazí až někdy později letos.

Watch on YouTube

"Vyhrávejte jako jeden v EA SPORTS™ FIFA 21 s podporou enginu Frostbite™. FIFA 21 nabízí více způsobů hraní než kdy předtím - včetně UEFA Champions League a CONMEBOL Libertadores. Zůstaňte s námi v kontaktu, čekají vás úžasné novinky."

Jsou tam i HW nároky a výčet odměn, které dostanete ve standardní, Champions či Ultimate edici (ty dvě umožní hrát o tři dny dříve). Bohužel, už je oficiálně potvrzeno, že PC verze FIFA 21 bude založena jen na PS4/X1 verzi, nikoli na té next-genové. První dva artworky:

Detaily o hře samotné, její hratelnosti, kariéře či režimech se dozvíme až v srpnu. Zatím víme jen to, že FIFA 21 bude podporovat haptickou zpětnou vazbu na PS5 ovladači, bleskově rychlé načítání ("výkop proběhne během pár vteřin od spuštění") a další next-gen vychytávky nastíněné na webu nextlevel.ea.com.

Nový program "Dual Entitlement" vám umožní upgradovat vaši PS4 verzi FIFA 21 na PS5 verzi zdarma, nebo Xbox One verzi na Xbox Series X verzi. Ale pouze do doby, než vyjde FIFA 22. Přenese se vám veškerý obsah z Ultimate Team i ve Volta Football, mezi konzolemi vždy ze stejné rodiny výrobce oběma směry. Pro případ upgradu z krabicovky FIFA 21 musíte mít originální disk v mechanice, zatímco u digitálek to bude logicky snazší a tento požadavek tam není. Cross-play mezi platformami je něco, na čem EA Sports pracují a usilují o to, ale zatím to ve fotbalu nedokážou slíbit.

Read this next