If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámena nová česká hra Phonopolis od Amanita Design

Manipulace a individualismus.

Tvůrci her jako Machinarium, Samorost či Creaks dnes odpoledne oznámili svůj nový projekt, příběhovou adventuru z antiutopického města Phonopolis.

Odehrává se v ručně vyrobeném 3D světě z vlnité lepenky, s tradičními animacemi ve 12 snímcích za vteřinu, což má připomínat staré animované filmy.

Zatím nemá datum PC verze, ale je možné si ji zařadit do seznamu přání na Steamu.

"Hra Phonopolis se opírá o vážnější látku, než jsou příznivci tvorby Amanity zvyklí. Jejím příběhem se prolínají témata jako manipulace či individualismus, ale přesto si drží typicky amanití nadhled a hravost. Hráči se zhostí role Felixe, nenápadného mladíka, jenž spolu se svými spoluobčany nevědomky čelí velké hrozbě. Autoritářský Vůdce města se chystá skrze všudypřítomné ampliony rozeznít Absolutní tón a nadobro ovládnout kolektivní mysl všech lidí ve městě. Jen šťastnou náhodou si Felix jako jediný z obyvatel uvědomí, co se může stát, a pokusí se Vůdcův plán překazit," uvádí oficiální popisek.

Dále je slíbována pestrá škála hravých hlavolamů a hádanek. Stejně jako hudba od Tomáše Dvořáka aka Floexe (Machinarium, Samorost 3).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments