If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení arkádových závodů F1 Race Stars

Wipeout říznutý Máriem v trochu jiných formulích.

Tak ne spekulovaný GRID, ale něco jiného, asi snáze vyrobeného upřednostnili ve studiu Codemasters v Birminghamu. A jde tak po F1 2012 a webovém manažeru již o třetí hru s F1 v názvu, ačkoli nám není moc jasné, jak se něco takového odlehčeného skloubilo s jinak velmi přísnou oficiální licencí, kterou asi britský vydavatel chce vytěžit až do mrtě.

Jmenuje se F1 Race Stars a má jít o rychlou zábavnou arkádu pro všechny věkové kategorie. Takže něco jako Mario Kart, ModNation Racers nebo Sonic & Sega All-Stars Racing Transformed? Inu, při pohledu na futuristickou dráhu s loopingem se spíš člověku hned vybaví Wipeout a u traileru zase Trackmania, ač editor tu bude chybět.

Jezdit po nich budou piloti zvučných jmen, jako Lewis Hamilton, Fernando Alonso a Sebastian Vettela. Až se objeví překvapení ve formě zvedající se vozovce k nebi, neohrožení hrdinové zrychlí a přijmou výzvu a pokračují v závodu. Aneb jak praví tisková zpráva, "najdete tu oficiální Formula 1 auta, týmy a okruhy tak, jak jste je ještě neviděli."

Hra vezme hráče na světové turné kultovních míst Formule 1, včetně Monaka, Silverstone a na nový okruh v texaském Austinu, obnovený fantastický závodní okruh vybudovaný pro rychlost a tzv. wheel-to-wheel závody. Přátelé a členové rodiny se mohou bavit také, jelikož F1 Race Stars přinese závod čtyř hráčů na rozdělené obrazovce a soutěže v rozsáhlém režimu kariéry pro 12 hráčů.

Hlavní producent Chris Gray dodal: "Velmi se snažíme, abychom přinesli celé obsazení Formula 1 do nového zábavného světa závodění. Nechali jsme volnou ruku uměleckým a návrhářským týmům, aby vytvořily osobnosti F1 jiným stylem, než jsme zvyklí a dali tak vzniknout závodní hře, ve které si fanoušci mohou zazávodit sami, split-screen multiplayerem a online multiplayerem. Je to hra, jenž byla vytvořena s dlouhodobou spoluprací a návazností na dobré vztahy s Formula One Management Limited a nyní jsme schopni přinést dlouholeté odborné znalosti v oblasti konstrukce tratí a umělé inteligence. A proto tu zažijete něco úplně jiného."

Oznamovací trailer

F1 Race Stars odstartuje letos v listopadu pro Xbox 360, PlayStation 3 a PC, domácím distributorem se stane ConQuest.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments