Skip to main content

Oznámení F1 2011

Uvnitř první detaily o obsahu hry.

Zatímco všechna média ve světě dnes reportovala jen o datu vydání, domácí distributor ConQuest vypustil tiskovou zprávu k F1 2011 v kompletním znění, kde se nachází první konkrétní informace o náplni hry, přímo od Codemasters. Minulého ročníku F1 2010 se prodaly dva miliony kusů a získal ocenění BAFTA. My jsme mu dali známku 7/10.

Hráči v chystaném F1 2011 budou vyzváni k tomu "být pilotem, žít život a závodit" za pomoci široké škály technických a herních zdokonalení na trati i mimo ní a využívat "značně rozšířených soutěžních a kooperativních prvků multiplayeru".

Jak se dále píše v oznámení, F1 2011 bude zahrnovat všechny oficiální týmy, jezdce a okruhy od vysoce očekávaného mistrovství světa 2011 FIA Formula One World Championship. Včetně aktuálního současného mistra světa Sebastiana Vettela. Sezóna 2011 také ve hře přinese debut Velké ceny Indie na mezinárodním závodním okruhu Jaypee a návrat kultovního okruhu Nürburgring.

F1 2011 vyvíjí interní studio Codemasters v Birminghamu při použití EGO Game Technology Platform. Tato technologie byla použita v minulém ročníku, dále ve hře GRID a také v dokončovaném DiRT 3. Zatím nejsou k dispozici žádné obrázky, ty budou až za dlouho, pouze obaly s anonymním jezdcem, monopostem a pozadím z okruhu v čínském Šanghaji:

Hra bude vydána 23. září 2011 na Xbox 360, PlayStation 3 a na PC v edici Games for Windows. Následovat ji budou handheldové edice F1 2011, konkrétně verze pro Nintendo 3DS a pro přenosný zábavní systém příští generace od Sony (NGP). "Každý bude navržen tak, aby využil jedinečné schopnosti nových platforem," uzavírá tisková zpráva.

Codemasters navíc nabízí hráčům jedinečnou šanci být mezi prvními na světě, kteří si zahrají F1 2011 před jejím vydáním a zazáří v budoucím vývojářského deníčku. Pro vstup do soutěže jsou fanoušci vyzváni, aby položili otázku o hře ve videu, které nahrají na YouTube. Autoři nejzajímavějších a nejkreativnějších video-záznamů s nejlepšími otázkami posouzené vývojářským týmem budou v květnu pozváni do sídla Codemasters v Birminghamu, aby se seznámili s hrou, poznali tým a položili své otázky tváří v tvář. Tento den bude natočen a uveřejněn jako první video k nové sérii. Výherci, kteří se nebudou moci zúčastnit, budou mít také šanci stát se součástí připravovaných trailerů F1 2011 skrze předem nahrané otázky puštěné vývojářskému týmu. Pro termíny, všeobecné podmínky a vstup do soutěže zamiřte na www.facebook.com/formula1game.

Read this next