Skip to main content

Oznámení Total War: Rome 2

Největší hra ze série tentokrát s lidskou tváří.

Jak časopis signalizoval před týdnem, Sega dnes oficiálně ohlásila pokračování slavné série Total War, kterým opravdu bude to Rome 2.

Hra vyjde v druhé polovině příštího roku pro PC a stejně jako v předchůdci z roku 2004 v ní budete budovat a rozvíjet Římské impérium. Akorát tentokrát bude vše mnohem větší, čímž se myslí jak délka kampaně, velikost celé její herní mapy (samozřejmě opět na tahy), tak filmovost a krvavost bitev v reálném čase, i dosud největší rozpočet pro vývoj, údajně o 40 procent vyšší než minule, prozradili Eurogameru.

Rome 2 se nově více zaměří na příběhové linie hráče i zásadních osobností historie, které budou muset učinit mnohdy nelehká rozhodnutí nejen v politických intrikách ala Hra o trůny, ale i v jejich rodině. Celkově má být hra lidštější a zaostřit na povahu těch, jejichž slova a rozkazy následně ovlivnily životy milionů jiných. Způsob, jakým budou senátoři, generálové nebo císaři řešit situace, později vyvolá konsekvence nenásilně zakomponované do hratelnosti.

Jistá je přítomnost mise, ve které budete dobývat Kartágo v období třetí Punské války, neboť ta se vyskytovala v novinářské předváděčce prealfa verze a nechyběla realistická destrukce prostředí. Autoři si jsou vědomi obrovského potenciálu, který tkví v pestrě složených armádách Římské republiky s rozličným stylem boje, i v mnoha typech terénu, kde budete válčit, byť konkrétnější zatím být nechtěli.

Nový systém pro správu vašich provincií by zase měl zajistit, aby se hra časem nezvrhla v úředničinu - abyste nemuseli řešit detaily typu úprava daní v nějakém zapadlém koutě republiky a namísto toho se raději mohli soustředit na důležitější věci, jako je vzájemná kooperace vašich legií v bitvách.

Multiplayer ve hře též bude a tvůrci z Creative Assembly do něj prý chystají něco převratného, ač o tom zatím nemohou mluvit. Níže první dva obrázky:

Read this next