If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Spider-Man: Miles Morales a Ratchet and Clank: Rift Apart

Dvakrát pro PS5 od Insomniacu.

Když bývalý redaktor Kotaku Jason Schreier tvrdil opak, pletl se. Studio Insomniac, které teď už vlastní Sony, si na akci k PS5 přichystalo hned dvojici oznámení.

Spider-Man: Miles Morales bude nástupcem PS4 hitu z roku 2018 a vyjde už letos o Vánocích pro PlayStation 5.

Jeví se to zatím jako takové polo-pokračování, aneb není náhoda, že Sony zrovna na tomto titulu dávala za příklad rychlejší načítání z SSD.

Už v původní hře byl Miles Morales ovladatelnou postavou (jinak je znám hlavně z komiksů či animovaného filmu Into the Spider-Verse), ale kousl ho radioaktivní pavouk a právě o tom to tentokrát bude. Teaser demonstroval některé nové schopnosti, stejně jako měnící se počasí či denní dobu, což předtím chybělo.

Druhou PS5 exkluzivitou od Insomniacu bude Ratchet and Clank: Rift Apart (datum vydání není, zatím v pre-alfě).

Návrat oblíbené plošinovky s ušákem a robotím kamarádem, viditelně využívající přednosti a výkon nového hardwaru.

Přes portály a trhliny mají cestovat mezi různými dimenzemi, což probíhá bez jakéhokoli načítání. Všimněte si také, že se toho na scéně děje naráz více než v minulosti nebo že tu jsou raytracingové odlesky.

Jezdit se bude po kolejích (jako v Sunset Overdrive), ochočí se drak, a překvapením se stane dosud nespatřená ženská verze Ratcheta.

Tvůrci říkají, že díky haptické zpětné odezvě DualSense ovladače bude využití arzenálu hrdiny (během výběru zbraně se third-person akce krátce zapauzuje) ještě vzrušující než dříve. A že byli schopni udělat věci, jaké dříve ve starších dílech nešly.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments