Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Spider-Man: Miles Morales a Ratchet and Clank: Rift Apart

Dvakrát pro PS5 od Insomniacu.

Když bývalý redaktor Kotaku Jason Schreier tvrdil opak, pletl se. Studio Insomniac, které teď už vlastní Sony, si na akci k PS5 přichystalo hned dvojici oznámení.

Spider-Man: Miles Morales bude nástupcem PS4 hitu z roku 2018 a vyjde už letos o Vánocích pro PlayStation 5.

Jeví se to zatím jako takové polo-pokračování, aneb není náhoda, že Sony zrovna na tomto titulu dávala za příklad rychlejší načítání z SSD.

Už v původní hře byl Miles Morales ovladatelnou postavou (jinak je znám hlavně z komiksů či animovaného filmu Into the Spider-Verse), ale kousl ho radioaktivní pavouk a právě o tom to tentokrát bude. Teaser demonstroval některé nové schopnosti, stejně jako měnící se počasí či denní dobu, což předtím chybělo.

Watch on YouTube

Druhou PS5 exkluzivitou od Insomniacu bude Ratchet and Clank: Rift Apart (datum vydání není, zatím v pre-alfě).

Návrat oblíbené plošinovky s ušákem a robotím kamarádem, viditelně využívající přednosti a výkon nového hardwaru.

Přes portály a trhliny mají cestovat mezi různými dimenzemi, což probíhá bez jakéhokoli načítání. Všimněte si také, že se toho na scéně děje naráz více než v minulosti nebo že tu jsou raytracingové odlesky.

Jezdit se bude po kolejích (jako v Sunset Overdrive), ochočí se drak, a překvapením se stane dosud nespatřená ženská verze Ratcheta.

Watch on YouTube

Tvůrci říkají, že díky haptické zpětné odezvě DualSense ovladače bude využití arzenálu hrdiny (během výběru zbraně se third-person akce krátce zapauzuje) ještě vzrušující než dříve. A že byli schopni udělat věci, jaké dříve ve starších dílech nešly.

Watch on YouTube

Read this next