Skip to main content

Patříte ke stínovým duším v tokijském podsvětí?

Akiba's Trip: Hellbound and Debriefed má domácího distributora.

Domácí distributor Hype s.r.o. oznámil, že u nás vydá third-person akční RPG Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed. Stane se tak krabicově pro herní konzole PlayStation 4 a Nintendo Switch dne 23. července 2021.

Do tokijské čtvrti Akihabara jste přišli ze stejného důvodu jako všichni ostatní - abyste dali najevo svou lásku k anime, manze, cosplayi, technologickým novinkám a komunitám, které se kolem nich sdružují. Stejně tak i váš přítel, který však náhle zmizel. Nakonec jste ho našli v zadní uličce, v bezvědomí a krvácejícího. Útočník, zlověstná postava jako vystřižená z hororové mangy, se vzápětí vrhl i na vás a srazil vás k zemi nadlidskou silou. Avšak dřív než jste stačili zemřít, poklekla vedle vás záhadná dívka, kousla se do rtu a nabídla vám svou krev...

Teď patříte k nim, ke stínovým duším. Získali jste neuvěřitelnou sílu, výdrž na celé dny, ale i osudovou zranitelnost vůči slunečnímu svitu. Po jedné vaší straně stojí NIRO, tajná agentura pronásledující paranormální jedince i v nejzazších koutech Japonska. Po druhé straně rodina stínových duší, včetně zabijáka, který vás napadl, jeho nezkrotné sestry a tolika hádajících se příbuzných, že by to zkazilo každou dovolenou.

Bojištěm těchto dvou frakcí se pak stává město, které milujete. Vaši přátelé, samozvaní „bojovníci Akiby za svobodu", se rádi považují za ochránce míru ve městě, ani trochu ale nejsou připravení na to, co se chystá. Je jenom na vás, abyste dokonale ovládli svou moc, načerpali co nejvíc vědomostí, naučili se obratně manévrovat skrytým světem politiky nadpřirozených bytostí a nakonec si zvolili stranu - dřív než město rozerve vedví totální válka.

AKIBA'S TRIP: Hellbound & Debriefed je předchůdce úspěšné japonské hry AKIBA'S TRIP: Undead & Undressed, která západnímu publiku poprvé představila temné podsvětí skrývající se ve stínech útočiště vyznavačů kultury „otaku" v tokijské čtvrti Akihabara. V této nové hře, která v Japonsku vyšla pod názvem AKIBA'S TRIP Plus, můžete zkoumat bohaté prostředí inspirované slavnou „Akibou" tak, jak vypadala zhruba v roce 2011, a při tom musíte pronásledovat upíří nepřátele a strhávat z nich oblečení, abyste je vystavili slunečnímu svitu. Hra byla vylepšena, aby po grafické stránce odpovídala moderním HD standardům, ale zároveň si uchovala kouzlo původního titulu, který stál u zrodu kultovní, dnes už nejenom herní série.

Hravé vyobrazení japonské Mekky elektroniky: Slavná čtvrť Akihabara byla od základů pečlivě vytvořena s cílem nabídnout hráčům virtuální prohlídku tokijského „Elektrického města" tak, jak vypadalo zhruba v roce 2011, a to včetně přesného půdorysu všech ulic a obchodů inspirovaných skutečnými podniky té doby.

Bojujte jako nerd: V bitvě o Akihabaru se jako zbraň počítá všechno. Ať už půjde o repliku známého předmětu, jedinečnou sběratelskou cennost, nebo docela obyčejné smetí, které vám zrovna přišlo pod ruku, popadněte to a použijte k tomu, abyste ponížili a podrobili si každého nepřátelského upíra v Akibě. A dělejte to stylově, oblečení v některém z mnoha rozmanitých oděvů a kostýmů.

Na vašich rozhodnutích záleží: Každá ze soupeřících frakcí usiluje o vaši moc. To, co se s ní rozhodnete udělat, určí směr, kterým se váš příběh bude ubírat, i to, ke kterému z několika odlišných zakončení dospějete.

Dvojité kompletní namluvení: Užívejte si několika hodin hravého škádlení a žertování plně nadabovaného v angličtině i japonštině.

Read this next