Skip to main content

Phil Spencer si chce sednout s tvůrci, co dál s RTS Starcraft a Warcraft

Příležitosti.

Když kdysi dávno vyšel Starcraft, šlo o vlivnou událost pro celou herní branži. Ať už šlo o perspektivu elektronických sportů, o RTS na konzolích, o vyprávění příběhu v žánru RTS...

Přesně takto xboxový prezident Phil Spencer dle svých slov vnímá slavnou značku od Blizzardu. A když tedy Microsoft jejího výrobce koupil, je logické, že se zajímá o to, aby vše náležitě využil, aby investice nepřišla vniveč:

"Těším se, až si sednu s týmy v Activisionu, Blizzardu a Kingu, abychom si popovídali, co v tomto směru podniknout dál. Jak o starém katalogu her, tak o příležitostech, které máme."

Spencer zdůraznil, že návrat sci-fi RTS není něčím, na čem by se nyní aktivně pracovalo nebo pro co by už existovaly konkrétní plány. Ale určitě se budou s kolegy zabývat tím, jak by se jak Starcraft, tak i Warcraft mohli vrátit na herní scénu. Považuje to za vzrušující, protože on sám v těchto hrách nahrál spoustu hodin.

V interview pro Wired dodal, že není odpovědnou osobou, která by v této oblasti činila nějaká finální rozhodnutí. Ale je fajn, že bude ostatní motivovat, aby se s těmito RTS sériemi v budoucnu NĚCO stalo.

Read this next