Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pioneers of Pagonia je novou hrou od zakladatele Settlers

Oznámení, teaser trailer a podrobnosti.

Možná ne všichni souhlasí s tím, jakým směrem se pod křídly UbiSoftu poslední dobou vypravila série Osadníků, nebo že byla opakovaně předělávána a odkládána.

Jistě není náhoda, že pár dnů před vydáním nového dílu New Allies (17. února) došlo k oznámení přímé konkurence s názvem Pioneers of Pagonia.

Lákavé na ní je to, že ji kutí slavný německý designér Volker Wertich, který kdysi vymyslel právě Settlery. Vedle toho je podepsán pod mnoha díly Spellforce, Battleforge či Command and Conquer: Tiberium Alliances.

Zde je malý debutový teaser společně s příslibem Early Access verze koncem letošního roku:

Pioneers of Pagonia bude o průzkumu, objevování a sjednocení fantastických ostrovů, kterých je nepočítaně. Stavět tady budete přes čtyřicet budov, používat sedmdesát druhů surovin, spravovat rozvětvené výrobní řetězce a kreativně vymýšlet fungování vaší ekonomiky.

Budete se tu snažit o důvěru místních obyvatel, pomáhat jim, uspokojovat jejich potřeby či je posílat na mise do ještě neprozkoumaných končin, i kvůli hledání dalších zdrojů. Vše má být pečlivě animováno a prezentováno, protože na pozadí to pohání ultimátní simulace herního světa.

Aby to nebyla nuda, mapy mají být generovány procedurálně, takže pokaždé nabídnou neokoukané výzvy. Vaší populaci na nich musíte ochránit před útokem divokých zvířat, nebezpečnými bandity a mýtickými kreaturami, ale zdá se, že typické válčení a dobývání tu tolik akcentováno nebude.

Na Steamu už visí předběžné HW nároky.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Pioneers of Pagonia

PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments