Skip to main content

Playman se ohlédl za minulým rokem a čeká velmi silný rok 2023

Domácí distributor toho má vážně dost.

Domácí distributor Playman (sloučený s Comgadem) začátkem týdne rozeslal obchodním partnerům a médiím nevšední prezentaci, ve které se ohlédl za nedávno skončeným rokem a poskytl pohled na to, co čeká od velmi silného 2023.

"Vydali jsme 93 her a 19 produktů merchandise tvořící s 3 kusy HW dohromady 300 distribuovaných položek. Vydali jsme 13 titulů s českými titulky, z toho 9 novinek. Do distribuce nám skrz Plaion přibyl Skybound Entertainment. Rozšíření distribuce o 2 velké a mnoho menších partnerů."

Současně zveřejnil malou hitparádu tří u nás nejprodávanějších her, které zajišťoval:

Zbytek citujeme v doslovném znění:

"Chudák rok 2022 ani nestihl skončit a nedočkaví hráči už hladově vyhlíželi, co nabídne rok následující. A jako by nás vývojáři a vydavatelé her chtěli odměnit za zvládnutí roku minulého, letos jen z toho, co zatím víme a tušíme, skáčeme radostí. Diablo IV otřáslo branami pekla, nový Assassins Creed Mirage vracící se ke kořenům série se pokradmu plíží ven z dílen Ubisoftu, Dead Island 2 se po dlouhých letech probíjí do popředí a vypadá … ehm čerstvě. Nesmíme ale zapomenout na Stalker 2, který má u nás velikou fanouškovskou základnu, odložené tituly jako Skull and Bones nebo Gollum, rozsáhlé rozšíření Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nebo ta plejáda titulů od Focus Entertainment jako Atomic Heart, Atlas Fallen, Space Marine II a Aliens: Dark Descent. THQ Nordic navíc přinese nového Spongeboba ve vesmíru, remake temného Gotica a třeba i závodní arkádu Wrekreation. Co letos přinese Activision, Plaion, Skybound Interactive, Milestone nebo Giants zatím nevíme (a to málo, co víme, říct nemůžeme) a je dobré si také uvědomit, že v podstatě celá druhá polovina letošního roku ještě nebyla oznámena. Netřeba dodávat, že my se na tento rok hodně těšíme a jako vždy uděláme vše v našich silách, abychom na trh nepřinesli pouze hry, ale veškerý servis, co k nim patří! Včetně českých titulků, dárků k předobjednávkám, marketingu i PR. Těšíme se i na pokračující spolupráci s Vámi, která jak doufáme bude i nadále vzkvétat.

Jak jistě víte, vždy se snažíme zajistit české titulky do her v naší distribuci a nedílnou součástí toho je pak následná viditelnost. Minulý rok byl pro nás hodně důležitý v tom, že jsme dobře viděli, jakou váhu to má. Od konce léta se tak snažíme ještě více ukázat hráčům a zpětně vydavatelům, že češtiny mají smysl a jsou pro českou komunitu důležité. Díky vaší podpoře a snaze češtiny zviditelnit například už u Dying Light 2 a poté i u Saints Row, A Plague Tale a Evil West tak například bude čeština ve hře The Settlers, která však nakonec bohužel vyjde pouze digitálně. Avšak i to je důležitý krok vpřed, jelikož jsme získali spoustu podkladů pro vydavatele, že se o češtinách píše, mají speciální viditelnost, pozice, a hlavně jsou objektem zájmu jak v médiích, na sociálních sítích a mezi hráči, tak ale hlavně v obchodech. Jednoduše řečeno, když se o tom mluví a hra se prodává, tak se to vyplatí. Někteří vydavatelé jsou češtinám naklonění více než jiní, ale všichni potřebují vidět ten pozitivní dopad. Takže ještě jednou děkujeme a pojďme se do toho opřít o to víc.

A když už mluvíme o češtinách. Mnozí z vás si v přiložené prezentaci jistě všimnou českých titulků u hry Atlas Fallen od Focus Entertainment. Rádi bychom tedy tímto potvrdili, že hra české titulky opravdu obsahuje a teď už nezbývá nic než čekat na oznámení data vydání. Hra vyjde v našich obchodech na PS5 a Xbox series X a digitálně na Steamu. Už nyní lze předobjednat pro získání DLC Ruin Rising Pack."

Read this next