Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 Pro má údajně dorazit už na Vánoce 2024

Spekulace od dobrého zdroje.

Mnozí influenceři na sociálních sítích tomu moc nevěří, protože situace je tuto konzolovou generaci dost odlišná od těch minulých kvůli nedostatku PS5 po úvodní dva roky.

Například Jeff Grubb z Giantbomb říká, že jsme minule dostali PS4 Pro hlavně kvůli klesající ceně PS4 (snižujícímu se zájmu hráčů) a že lepší raytracing není něco, z čeho by si lidé sedli na zadek a kupovali novou konzoli.

Jiný analytik Benji-Sales se domnívá, že rok 2025 by dával mnohem více smysl pro vydání a že pro Sony by to byl vznik Pro modelu výhodný jen tehdy, pokud by se podařilo snížit výrobní náklady.

Nicméně celá tato žhavá spekulace pochází od Toma Hendersona, který se snad ještě nikdy nepletl a patří mezi nejvíce důvěryhodné, spolehlivé insidery. Ten by si ji jen tak nevycucal z prstu, aby získal větší sledovanost.

Na Insider Gaming tvrdí, že PlayStation 6 nedorazí dříve než v roce 2028, takže Sony prý má chtít uvést PlayStation 5 Pro už o Vánocích 2024. Jedinou novinkou, o které zatím ví, je vyšší výkon v raytracingu (soudě dle patentu Sony).

Dozvědět se to měl od svých kontaktů, dle nichž už je Pro model konzole aktuálně ve výrobě (ve vývoji). Navázat má na lehce inovovaný model PS5 z letošního podzimu (snad už září), který má mít externě připojitelnou Blu-Ray mechaniku, a nahradí tak dva současné modely PS5 momentálně dostupné na trhu.

Pořád prý máme být jen na úplném začátku hardwaru této generace konzole, uvedl dále zdroj Hendersona.

Read this next