If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 Pro mají přední vývojáři dostat začátkem roku 2023

Šeptanda.

Hned na úvod to chce varovat, že zatím netušíme, jestli se vážně bude jmenovat PlayStation 5 Pro. Říká se tomu jen tak, aby to každý chápal po smyslu PS4 Pro.

Renomovaný insider Tez2, který v minulosti přišel s řadou později "potvrzených" věcí o hrách od Rockstaru, se vytasil s výživnou spekulací.

Podle něj by vybraní přední studia měla dostat do svých rukou vývojářskou verzi vylepšených konzolí PS5 a Xbox Series X nejpozději začátkem roku 2023 - pokud se tak už nestalo nyní.

Tez2 tímto reagoval na jeden příspěvek ve fóru, který teoretizoval ohledně šance, že by GTA6 snad mohlo dorazit souběžně s upgradovanými konzolemi uprostřed životního cyklu současné generace.

Vše navazuje na dřívější šeptandu od AMD na toto téma, ale prý to nemá být zaměňováno s tím jiným modelem PS5 s externě připojitelným Blu-Ray diskem.

Výrobce televizí TCL ve svém fiskálním výhledu předpovídal, že PS5 Pro a upgradovaná verze Xbox Series X by snad mohli přijít na trh v letech 2023 až 2024. Jen se nezdá být reálné, že by GTA6 stihlo být dokončeno tak rychle.

Každopádně je jasné, že vývojáři musejí mít interní (vysoce tajné) dev.kity aspoň rok v předstihu před plánovaným startem, aby vůbec stihli něco připravit pro dané hardwarové specifikace.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments