Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation Move na 8,3 milionech kusů

Do konce roku 80 her. Resistance 4?

Vývojář z americké Sony vystoupil na konferenci GDC Online 2011 a ve své přednášce se ohlédl za tím, jak se daří ovladači PlayStation Move rok po uvedení na trh.

Celosvětově se ho dosud vyexpedovalo 8,3 milionu kusů, což je minimální nárůst oproti 8 milionům oficiálně uváděným v dubnu. Pokud se tato čísla dají srovnávat, vyvolaly by pochybnosti o rychlosti odbytu a zda se spíš jen na Move někde nepráší na skladech.

Podle reportáže GameSpotu se jen v USA vyexpeovalo přes 7 milionů Move her, byť není zřejmé, jestli se tím myslí hry povinně vyžadující Move k hraní nebo i ty, které mají podporu Move jen volitelnou (pravděpodobnější varianta). Dobré je, že zahrnují jak hardcore strílečky typu MAG, tak rodinné kousky jako EyePet.

Do konce letošního roku by mělo být venku celkem 80 her a přetrvávající podporu dokázal Gabe Ahn ze Sony na BioShock Infinite nebo Ninja Gaiden 3. Možný vývoj do budoucna demonstroval na hypotetickém Resistance 4, které by hrál člověk s displejem namontovaným na hlavě a likvidací Chiméry za pomoci Sharpshooteru a Move.

Read this next