Skip to main content

Počasí jedna báseň. Když zaprší u vás doma, bude i ve Flight Simulator 2020

Druhý deníček o propracovaných systémech.

Minulý vývojářský deníček byl vyloženě dechberoucí, když hovořil o konečně smysluplném využití cloudu, takže jeho druhý díl, opět v délce deseti minut, si každý určitě pustí velmi rád.

Tentokrát se z Microsoft Flight Simulatoru 2020 věnuje počasí, které bude mít dle kreativního ředitele Davida Dedeineho komplexní systém.

Ve hře tak budou nová simulace atmosféry, nové speciální efekty počasí, nový engine pro noc, volumetrické mraky a možnost mít stejné počasí, jaké je aktuálně na daném místě ve skutečnosti.

"Simulaci atmosféry jsme napsali úplně od nuly, protože jsme chtěli mít nasvícení co nejvíce realistické a využít nejnovějších technik z herního průmyslu. Ranní či měsíční světlo se proto řídí vlhkostí či znečistěním ve městě. Vylepšeno bylo i stínování, takže hory je vrhají na různé vrstvy mraků a obráceně."

Watch on YouTube

Součástí hry je nativní 3D volumetrický déšť, občas se dokonce vytvoří mlha, ale musí k tomu mít fyzické podmínky (kalkulace) přesně jako v reálu a bude vidět jen z určitého úhlu. Kapky deště jsou samozřejmě patrné i z kokpitu letadel, v závislosti na rychlosti letu a směru foukání větru. Nechybí ani volumetrická 3D mlha či námraza na oknech v různé intenzitě.

A to stále není vše: Flight Simulator 2020 nabídne nový denní cyklus i celoroční cyklus. Pozice východu slunce bude čerpat z toho, jestli je zima či léto na té dané straně zeměkoule. Noční nasvícení měst poslouží jako šikovná navigace, dle počasí se změní i vodní hladina, která bude tmavá, když je zamračeno, a naopak.

Všechny tyto systémy jsou navrženy tak, aby přímo do enginu šly vložit údaje o skutečném počasí ve světě, přičemž hra rozumí 60 vrstvám mraků z reálu (fronty, bouře, deště). Takže když někde ve světě prší, bude se to samé odehrávat i ve hře. Krom toho do ní mohou autoři vložit i teplotu, tlak, vlhkost či vítr. Počítá se s nativní podporou jetstreamu a související navigace vhodných tras pro civilní letadla přesně jako ve skutečnosti.

Read this next