Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Podivný nález Bully 2

Virálka nebo hacknutí magazínu?

Nebylo by to to správné E3, pokud by se jako vždy neobjevily spekulace o údajném tajném projektu Rockstaru, ať už to je zrušený Agent či cokoli jiného. A co naplat, že jemu je konání celé výstavy úplně volné, může si ze své pozice dovolit tam vůbec nebýt (snad jen krom malého RDR2 traileru na konferenci Sony, smutně prosíme?), celý mumraj bohorovně ignorovat, a stejně bude dál prodávat desítky milionů kusů her.

Pravděpodobnost, že by následující nález byl pravý, se proto blíží nule, přesto není nezajímavý:

Na Redditu si v noci na dnešek všimli, že v databázi známého amerického magazínu Game Informer (provozovaného GameStopem) visí produktová stránka Bully 2. Se zvláštním podtitulem Kevin's Back Jack, cílením jen na PS4, s vydáním na podzim a podporou hry pro dva.

Nejprve se proto zdálo, že magazín nejspíš sehnal exkluzivní odhalení hry a že vševědoucí roboti Google ho zaindexovali do vyhledávání ještě před plánovaným odhalením (s tím ostatně máme na EG bohaté zkušenosti z minulosti). Mnozí se báli, aby taková vedlejší aktivita Rockstaru na hře o šikaně ve škole nějak nezpomalila práce na Red Dead Redemption 2.

Game Informer nicméně promptně přispěchal s oficiálním vyjádřením, podle nějž šlo o pouhou chybu: "O pokračování Bully jsme nic nezaslechli".

Otázkou zůstává, jak je možné, jak se taková stránka vůbec mohla na webu GI ocitnout. Někdo ji jednoduše musel založit, vyplnit daná políčka a publikovat.

Možná vysvětlení se nabízejí pouze tři: buď útok hackerů, kteří si chtěli z herní komunity vystřelit. Nebo zneužití přístupu do redakčního systému například bývalým redaktorem, který se chtěl pomstít a snížit věrohodnost magazínu. Případně kdysi založené ID v databázi, které už dávno neplatí, ale někdo se uklikl a dal ho ven.

Read this next