Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pohřešuje se 10 xboxových exkluzivit. Co se s nimi stalo a proč je včera neukázali?

Onemocněl nám i Microsoft.

Pamatujete si na UbiSoft, který vždy na své E3 konferenci oznámí hromadu her, ale pak se po nich slehne zem a už je nikdy nikde nespatříme, protože jsou zrušeny či totálně předělány?

Zdá se, že touto nemocí bohužel ochořel také Microsoft. Ve včerejším vysílání totiž úplně vynechal celou řadu svých chystaných titulů.

Zlé jazyky tvrdí, že to je tím, že prostě tyto hry ještě zdaleka nejsou hotovy, a že dorazí spíš až v letech 2024 až 2025. Na to, jak masivně Microsoft v minulých letech nakupoval studia a jak se holdbal obrovskými investicemi do nových projektů, to je celé dost zklamání - i když za to mohou z velké míry lockdowny a přerušení běžné práce. A jak bylo řečeno, oficiálním záměrem xboxového vysílání prý bylo soustředit se na hry, které dorazí v příštích 12 měsících.

1) Avowed - vývoj fantasy RPG od Obsidianu měl být dle redaktora Jasona Schreiera několikrát zrestartován (mezi roky 2020 a 2021), včetně výměny šéfů produkce. Nyní má vše mít na starosti Carrie Patel, která zná Pillars of Eternity a je ve firmě od 2013 (byla také senior designérkou příběhu v The Outer Worlds).

2) State of Decay 3 - zombie budovatelská survival onlinovka byla odhalena ve 2020, ale pak se vynořily zvěsti o toxickém prostředí na pracovišti v Undead Labs.

3) Senua's Saga: Hellblade 2 - toto překvapilo, že hra nefiguruje v lineupu na příštích dvanáct měsíců, když jsme loni v prosinci viděli docela dlouhou pasáž. Asi to bude tím, že Ninja Theory loni o prázdninách prohlásili, že vývoj ještě nevstoupil do plné produkce. Možná může být důvodem i malá velikost studia, takže na experimentální horor Project: MARA nezbývá čas, přitom byl oznámen už začátkem 2020.

4) Fable - OK, studio Playground Games je vytížené Forza Horizon 5 a rozšířeními, tady to omlouváme a také se s tím tak nějak počítalo po zvěstech od insiderů, že hru neuvidíme. Ale opět, reboot byl ohlášen už ve 2020 a nyní, dva roky poté, nic nového.

5) Perfect Dark - zde se mluvilo o komplikovaném vývoji a situaci nepomohlo ani to, že studiu Crystal Dynamics, které asistuje The Initiative, nedávno změnilo majitele (ze Square Enix přešlo pod skupinu Embracer).

6) Indiana Jones či Wolfenstein 3 - když už uplynulo dlouhých pět let od 2017, kdy švédští MachineGames vypustili Wolfenstein 2: The New Colossus, tak se doufalo, že by se s něčím vytasit mohli. Zvlášť, když vábili na Twitteru, jak se na xboxový stream těší. Ale bohužel nic od nich tam nebylo.

7) The Elder Scrolls 6 - tady je důvod jasný, veškerá pozornost a energie ve studiu Bethesdy se soustředí na Starfield, který byl plnohodnotně představen.

8) Everwild - příští onlinovka od tvůrců Sea of Thieves z Rare je známa už od 2019, ale tvorbu prý provází mnoho problémů a její osud zůstává zahalen tajemstvím.

9) The Outer Worlds 2 - k pokračování úspěšného sci-fi RPG Microsoft nyní pouze řekl, že hru ukáže až někdy později. Ohlášena byla loni, tak to ještě jde přežít, přesto se doufalo, že by ve 2023 snad vyjít mohla, ale opět v plánu není (možná Vánoce příštího roku?). Jenže Obsidian je zaneprázdněn také s finální verzí Grounded, Avowed a menším kouskem Pentiment...

10) Gears 6 či Gears Collection - ukazuje se, že převzetí konceptu s Halo pro remasterování celé série Gearsů bylo asi jen něčím výmyslem. V jaké kondici je aktuálně studio The Coalition a co připravuje, to zůstává ve hvězdách. Pro férovost to však chce uznat, že nic z tohoto nebylo ještě oficiálně ohlášeno, takže to je jiná situace než u devíti projektů výše, které už představeny byly.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Avowed

Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments